fbpx

BIESZCZADY – RÁJ PRO ROMANTIKY

Vrchol Tarniczka (1315 m)

Termín: dle dohody

 

Číslo zájezdu:

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: mikrobus – autobus

 


Cena: na dotaz


Popis


Nejodlehlejší oblast Evropy.
Cesta tam bez nočního přejezdu.

 

Horská turistika, s možností krácených túr, v zachovalé přírodě na polsko-slovensko-ukrajinském pomezí. Bieszczady jsou porostlé smíšeným lesem, který ve vyšších polohách přechází v travnaté poloniny s dalekými výhledy. Bieszczady jsou nejkrásnější na sklonku léta. Pochutnáte si na velkých borůvkách a krásně červených brusinkách. Čisté řeky jsou plné ryb a v lesích žijí i medvědi, jeleni a zubři. Není bez zajímavosti, že patří mezi deset největších atraktivit Polska. Uvidíte zbytky zaniklých obcí a staré dřevěné kostely původních církví. Po horské túře můžete v restauraci vychutnat místní speciality.

 

Alternativní program s průvodcem: za příznivého počasí možno absolvovat východ slunce na Połonině Caryńska a západ slunce na hřebeni Szeroki Wierch nebo Wielka Rawka.

Váš průvodce:

Tomáš Horák

Doprava: Casia (luxusní Setra)

Program


Odjezd v ranních hodinách.

BIESZCZADY – túra: Brzegi Górne (741 m) – Polonina Wetlińska (1253 m) – Smerek, celkem 6 hodin. POLONINA WETLIŃSKA – túra po 5 km dlouhém hřebeni, přičemž hned 3 vrcholy překračují hranici 1200 m. Romantické skalky, nádherné výhledy na slovenské Bukovské hory.

BIESZCZADY – túra: Wetlina (610 m) – Dzial (1150 m) – Mała. Rawka (1272 m) – Wielka Rawka (1307 m) – Kremenec (1221 m) – Ustrzyki Górne (652 m), převýšení 700 m, celkem 7 hodin. Túra na trojmezí Slovenska, Polska a Ukrajiny. WIELKA RAWKA – nabízí kruhový výhled na všechny poloniny a za pěkného počasí i na Vysoké Tatry. KREMENEC – vrchol ležící v místě, kde se stýkají hranice tří států. Cesta na vrchol při polsko-ukrajinské hranici. USTRZYKI GÓRNE – osada s možností ubytování a několika obchody.

BIESZCZADY – túra: Wolosate (736 m) – Rozsypaniec (1280 m) – Halicz (1333 m) – Tarnica (1346 m) – Szeroki Wierch (1268 m) – Ustrzyki Górne, celkem 7 hodin. TARNICA – túra v národním parku na nejvyšší vrchol v jedné z nejzajímavějších oblastí. Výhledy na Ukrajinu, při dobré viditelnosti lze dohlédnout na Poloninu Boržavu. Svůj domov tady mají vlci, medvědi a zubři.

BIESZCZADY – túra: Ustrzyki Górne (652 m) – Polonina Caryńska – Bieszczadzki (1297 m) – Brzegi Górne (741 m), celkem 4 hodiny. POLONINA CARYŃSKA – nejzápadnější výběžek pohoří je národním parkem. Krásná túra otevřeným terénem, fantastický výhled na věnec hor. V podvečerních hodinách odjezd, prohlídka dřevěných kostelíků původních církví, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Vybavení: běžné pro zájezd s pěší turistikou. Délka túr bude přizpůsobena zdatnosti jednotlivých účastníků. Doporučujeme teleskopické hůlky.

Zájemci o východ či západ slunce musí sebou mít kvalitní svítilnu (baterku či čelovku). Zájemci o západ slunce nestihnou jednu večeři.

Ubytování:

hotel Górski PTTK v rekreačním středisku Ustrzyki Górne, především dvoulůžkové pokoje včetně sociálního zařízení.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 850,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu (orientační vstupné dle minulých let: čtyřdenní vstupné do národního parku 20 zlotých, jednodenní vstupné 6 zlotých. Studenti a senioři mají slevy ve výši 50%. Nepředpokládá se vstupné do pamětihodností)
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30.- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

dle dohody

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.