fbpx

BIESZCZADY – RÁJ PRO ROMANTIKY

Vrchol Tarniczka (1315 m)

Termín: 5.9.– 10.9.2024

 

Číslo zájezdu: 420

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 10 550,- Kč


Popis


Nejodlehlejší oblast Evropy.
 Cesta tam bez nočního přejezdu.

Horská turistika s možností krácených túr v zachovalé přírodě. Bieszczady jsou porostlé smíšeným lesem, který ve vyšších polohách přechází v travnaté poloniny s dalekými výhledy. Bieszczady jsou nejkrásnější na sklonku léta. Pochutnáte si na velkých borůvkách a krásně červených brusinkách. Čisté řeky jsou plné ryb a v lesích žijí i medvědi, jeleni a zubři. Uvidíte zbytky zaniklých obcí a staré dřevěné kostely původních církví. Po horské túře si můžete v restauraci vychutnat místní speciality.

Váš průvodce:

Program


Odjezd v ranních hodinách.

BIESZCZADY – túra: Brzegi Górne (741 m) – Polonina Wetlińska (1253 m) – Smerek, celkem 6 hodin. POLONINA WETLIŃSKA – túra po 5 km dlouhém hřebeni, přičemž hned 3 vrcholy překračují hranici 1200 m. Romantické skalky, nádherné výhledy na slovenské Bukovské hory.

BIESZCZADY – túra: Wetlina (610 m) – Dzial (1150 m) – Mała. Rawka (1272 m) – Wielka Rawka (1307 m) – Kremenec (1221 m) – Ustrzyki Górne (652 m), převýšení 700 m, celkem 7 hodin. Túra na trojmezí Slovenska, Polska a Ukrajiny. WIELKA RAWKA – nabízí kruhový výhled na všechny poloniny a za pěkného počasí i na Vysoké Tatry. KREMENEC – vrchol ležící v místě, kde se stýkají hranice tří států. Cesta na vrchol při polsko-ukrajinské hranici. USTRZYKI GÓRNE – osada s možností ubytování a několika obchody.

BIESZCZADY – túra: Wolosate (736 m) – Rozsypaniec (1280 m) – Halicz (1333 m) – Tarnica (1346 m) – Szeroki Wierch (1268 m) – Ustrzyki Górne, celkem 7 hodin. TARNICA – túra v národním parku na nejvyšší vrchol v jedné z nejzajímavějších oblastí. Výhledy na Ukrajinu, při dobré viditelnosti lze dohlédnout na Poloninu Boržavu. Svůj domov tady mají vlci, medvědi a zubři.

BIESZCZADY – túra: Ustrzyki Górne (652 m) – Polonina Caryńska – Bieszczadzki (1297 m) – Brzegi Górne (741 m), celkem 4 hodiny. POLONINA CARYŃSKA – nejzápadnější výběžek pohoří je národním parkem. Krásná túra otevřeným terénem, fantastický výhled na věnec hor. V podvečerních hodinách odjezd, prohlídka dřevěných kostelíků původních církví, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Vybavení: běžné pro zájezd s pěší turistikou. Délka túr bude přizpůsobena zdatnosti jednotlivých účastníků. Doporučujeme teleskopické hůlky.

Ubytování:

penzion v letovisku Ustrzyki Górne, pokoje s příslušenstvím,

jednolůžkový pokoj na dotaz.

Stravování:

snídaně,

možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 880,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 4x ubytování,
  • 4x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu (orientační vstupné dle minulých let: čtyřdenní vstupné do národního parku 20 zlotých, jednodenní vstupné 6 zlotých; studenti a senioři mají slevy ve výši 50%. Nepředpokládá se vstupné do pamětihodností),
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den do 70 let,

osoby nad 70 let 80,-Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

dle dohody

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.