fbpx

BÍLÉ KARPATY

Velká Javořina

Termín: 22. 6. – 25. 6. 2023

 

Číslo zájezdu: 170

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 6 950,- Kč


Popis


Krajina plná tajemství.

 

Pěší turistika na pomezí Moravy a Slovenska. Túry budou přizpůsobeny zájmu a fyzické zdatnosti jednotlivých účastníků. Bílé Karpaty jsou CHKO a pokrývají dvě ze čtyř typických folklórních částí Slovácka – Horňácko a Moravské Kopanice, charakteristické svými stavbami a kroji a dodnes živými lidovými zvyky. Snad nejhezčí kopaničářskou obcí je Koprník.

Váš průvodce:

Václav Svatý

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na Moravu. Túra ze Starého Hrozenkova po naučné stezce Moravské Kopanice. MORAVSKÉ KOPANICE – stezka prochází pestrou krajinou v okolí Starého Hrozenkova. Seznámí návštěvníky s přírodou, historií a kulturou tohoto svérázného “kopaničářského kraje”. Ve Starém Hrozenkově se udržují živé lidové tradice.

Túra z Květné přes Velkou Javořinu 970 m do Velké nad Veličkou. VELKÁ JAVOŘINA – nejvyšší vrchol nádherných Bílých Karpat, z hraničního hřebene vynikající výhled, státní hranice se Slovenskem. Památník Česko-slovenské vzájemnosti. Na slovenské straně turistická chata.

Túra přírodním parkem přes Velký Lopeník 911 m na Mikulčin vrch 799 m. VELKÝ LOPENÍK – v roce 2005 byla na druhém nejvyšším vrcholu Bílých Karpat zpřístupněna rozhledna. MIKULČIN VRCH – malé zimní i letní rekreační středisko s turistickou chatou, které se nachází již v oblasti Moravských Kopanic. Za pěkného počasí nádherný výhled na slovenské hory. TVAROŽNÁ LHOTA – malé muzeum oskeruší. Zajímavá expozice je věnovaná tomuto stromu Slovácka. Možnost ochutnávky pálenky.

Nenáročná túra přes romantické Vojšické louky. VOJŠICKÉ LOUKY – přírodní rezervace. Nejrozsáhlejší komplex květnatých bělokarpatských luk s mohutnými roztroušenými duby. KUŽELOV – větrný mlýn holandského typu. Zajímavá národopisná expozice. KNĚŽDUB – opravený slovácký dům s unikátními štukovými lidovými omítkami. Dům slováckých umělců bratří Úprků. TRAVIČNÁ – vycházka na novou rozhlednu, kruhový výhled na celé Slovácko. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

Penzion, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 650,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 690,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Hradec Králové na Moravu. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.