fbpx

BOSNA A HERCEGOVINA - JIŽNÍ DALMÁCIE

Po několika letech opakovaný zájezd.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

Tento zájezd je již odjetý. Zkontrolujte, zda podobný neorganizujeme také v budoucnu podle vyhledavače zájezdů nebo nás kontaktujte vpravo dole na live chatu, přes email hoska-tour@hoska-tour.cz či na čísle 605 337 570.

Poznávací zájezd do turisticky atraktivní země Bosna a Hercegovina. Zájezd navazuje na Krásy Slovinska a Chorvatska. Turistická infrastruktura byla v této zemi silně poškozena v důsledku válečných událostí na začátku 90. let minulého století. Dnes se cestovní ruch čile rozvíjí a do země proudí každým rokem více turistů. Odpočinek s poznávací činností najdete v jižní Dalmácii.

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách. Noční přesun.
2. den: JAJCE – Starý hrad, Medvědí věž, chrám boha Mitry. PLIVA – hezký vodopád. PLIVSKÁ JEZERA – kouzelná jezera. TRAVNIK – město položené na dně úzké rokle, kterou protéká řeka Lašva. V okolí města se rozkládají hory. Zajímavá mešita, hodinová věž, romantický hrad.
3. den: SARAJEVO – jedná se o jedno z nejhezčích a nejpůsobivějších hlavních měst Evropy. Mezi nejzajímavější historické objekty patří bývalá radnice inspirovaná maurskými stavbami ve Španělsku, katedrála, kamenný most z poloviny 16. století, nejstarší mešita ve městě z poloviny patnáctého století. Možnost návštěvy trhu. VRELO BOSNE – prameny řeky Bosny jsou jedním z nejpozoruhodnějších přírodních jevů nedaleko Sarajeva, romantická vycházka.
4. den: NERETVA – hluboký kaňon řeky. MOSTAR – stará část města s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Památka je zapsána na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. MEDUGORJE – významné mariánské poutní místo. KRAVICE – úchvatné vodopády, které při vyšším stavu vody připomínají zmenšené Plitvice. V podvečer dojezd na mořské pobřeží.
5. den: rekreace na mořském pobřeží.
6. den: PELJEŠAC – prohlídka poloostrova. OREBIČ – hezké městečko. KORČULA – fakultativně na zajímavý ostrov, opevněné středověké město, katedrála, tržiště.
7. den: OMIŠ – malebné městečko ve skalách se strážným hradem. Možnost výletu lodí po řece Cetinje. MAKARSKÁ RIVIÉRA – možnost koupání, písečné pláže.
8. den: DUBROVNIK – kouzelné středověké město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami. Staré město je doslova architektonickým muzeem. LOKRUM – fakultativně výlet lodí na ostrov, botanická zahrada, možnost koupání.
9. den: rekreace na mořském pobřeží. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
10. den: návrat v podvečerních hodinách.
Ubytování: 2x hotel v Sarajevu, 5x hotel na mořském pobřeží v rekreačním středisku Neum.
Stravování: 2x snídaně, 5x polopenze.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 7x ubytování, 2x snídaně, 5x polopenze a průvodce.

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.