fbpx

ELBERADWEG - LABSKÁ CYKLOSTEZKA

Úsek Magdeburg - Hřensko.
Nejoblíbenější trasa v Německu.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

710

16.8. – 22.8. 2017 Hotely a penziony na trase. autobus 7 950,-/7 600,- Kč

První část cykloturistického zájezdu s trasou podle Labe se pojede z Magdeburgu domů. Trasa s vlastním logem je zpravidla dobře značena. Povrch je převážně asfaltový, jede se většinou po cyklostezkách, v obcích a městech po místních komunikacích. Občas je trasa vedena po náspu řeky s pěknými výhledy. Čas bude i na prohlídku pamětihodností.

Průvodce: Petr Gruss

Na zájezd jsou ještě volná místa.

Program:

1. den: odjezd ve večerních hodinách. Noční přesun do Magdeburgu.
2. den: cyklotrasa Magdeburg – Barby – Tochheim – Badetz, celkem 70 km, zkrácená trasa 45 km. MAGDEBURG – v jádru středověkého města najdete mnoho historických budov. Dóm s bohatou výzdobou a s křížovou chodbou patří k nejvýznamnějším kostelům v Německu. V Randau se nachází skanzen doby kamenné. Na druhém břehu je SCHÖNEBECK a nejstarší léčebné solné lázně v Německu Bad Salzelmen. BARBY – nedaleko města je soutok řeky Saale s Labem. Ubytování: Badetz, bývalé panské sídlo, přestavěné na apartmány.
3. den: cyklotrasa Badetz – Aken – Dessau – Wörlitz – Lutherstadt Wittenberg, celkem 75 km, zkrácená trasa 47 km.
AKEN – staré přístavní město. DESSAU – moderní architektura Bauhaus je zapsaná na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zajímavé je též technické muzeum Hugo Junkera, kde je možné shlédnout historii letectví. Úsek z Dessau patří mezi nejkrásnější části Labské stezky. Jako korálky na provázku jsou zde umístěny nádherné památky. Cyklostezka prochází zahradami a parky. WÖRLITZ – DESSAUER GARTENREICH – rozlehlý anglický park je zapsán na Seznamu kulturního dědictví UNESCO, jehož součástí je i renesanční zámeček ve WÖRLITZ. Díky cyklostezkám můžete fascinující parky prozkoumat na kole. Idyla v říši zahrad. LUTHERSTADT WITTENBERG – malebné město s renezanční radnicí a mariánským gotickým kostelem nese jméno slavného obyvatele Martina Luthera. Zámek byl postaven za Fridricha Moudrého. Zámecký kostel proslavil Martin Luther. V bývalém klášteře se nachází muzeum Martina Luthera (500 let výročí reformace). Město je další památkou, která je zapsána na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ubytování: Wittenberg – penziony.

4. den: cyklotrasa Lutherstadt Wittenberg – Elster – Pretzsch – Torgau, celkem 70 km, zkrácená trasa 36 km.
PRETZSCH – na trase budete projíždět příjemná městečka, možnost chutného občerstvení. TORGAU – městečko s malebnou polohou bylo oblíbeným sídlem kurfiřtů Saska. V historickém jádru leží pozdně gotický mariánský
kostel. K nejvýznamnějším památkám patří zámek s kaplí. Ubytování: Torgau – hotel.
5. den: cyklotrasa Torgau – Belgern – Mühlberg – Riesa, celkem 50 km, zkrácená trasa 36 km. BELGERN – další památky vás čekají v romantickém městě. Před radnicí stojí bosá pětimetrová socha Rolanda. RIESA – projíždí se malými malebnými vesničkami. V Riese je muzeum těstovin. Na další cestě vás už čekají ovocné sady. Ubytování: Riesa – hotel.
6. den: Riesa – Meißen (Míšeň) – Radebeul – Drážďany, celkem 56 km, zkrácená trasa 29 km, přes Moritzburg + 16 km. MEISSEN (Míšeň) – místní porcelán má pověst nejstaršího porcelánu v Evropě. Romantické je historické středověké jádro města a dominanta Albrechtsburg s katedrálou. RADEBEUL – domov spisovatele Karla Maye, dnes tu je jeho muzeum. Na cestě do Drážďan budete projíždět vinařskými vesničkami. DRÁŽĎANY – nejvýznamnější památky města, opera, Zwinger, Frauenkirche. Ubytování: Dresden – hotel.
7. den: cyklotrasa Drážďany – Pilnitz – Pirna – Königstein – Bad Schandau – Hřensko, celkem 60 km, zkrácená trasa 34 km. Uvidíte tři romantické zámky, které se nacházejí nad vinicemi na druhém břehu Labe. SASKÉ ŠVÝCARSKO – velmi atraktivní úsek. Pojedete pod strmými skalními útesy. Úchvatný je pohled na pevnost Königstein. Projíždět budete lázeňskými městy Rathen, odkud je možnost vyjít pěšky na BASTEIBRÜCKE s úchvatným výhledem na Labe a skalní město. Přes Bad Schandau dojedete do Hřenska, kde vás čeká cílová prémie – certifikát o absolvování cyklostezky ELBERADWEG I. Odjezd z Hřenska okolo 17.00 hodin.

Ubytování: hotely a penziony na trase.
Stravování: snídaně. Večeře individuálně v restauracích.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování, 5x snídaně a průvodce.

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.