fbpx

FRANCKÉ ŠVÝCARSKO, SMRČINY, HORNOFALCKÝ LES 

Národní přírodní rezervace Soos

Termín: 8. 5. – 12. 5. 2024

 

Číslo zájezdu: 150

 

Ubytování: hotel nebo penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 950,- Kč


Popis


Poznávací zájezd s vycházkami. Putování na Chebsku a tři jednodenní a jeden polodenní výjezd do Bavorska. Francké Švýcarsko je atraktivní romantická oblast s hlubokými údolími, vápencovými skálami, bystřinami a zříceninami hradů. Fichtelgebirge je malebné pohoří ležící nedaleko našich hranic. Neméně zajímavý je skalní labyrint Luisenburg protkaný chodníky s řadou žebříků, vyhlídek a soutěsek. 

Váš průvodce:

Lubomír Hoška

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Plzni. Přesun do západních Čech. FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – klidné lázeňské město rozložené v parkově upravené zeleni, minerální prameny, centrum je nejmladší městskou památkovou rezervací. Vycházka na rozhlednu.  OSTROHprohlídka opraveného hradu Seeberg. SOOS – vycházka přírodní rezervací, kterou tvoří rozlehlá rašeliniště a slatiniště. Vyvěrá zde velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. mofetách – bahenních sopkách. 

FRANCKÉ ŠVÝCARSKO * jedna z nejkrásnějších a nejmalebnějších oblastí Německa. POTTENSTEIN – klimatické lázně, hrázděné domy, vycházka údolím Püttlachtal na hrad. TÜCHERSFELD – skalní vyhlídka, muzeum Franckého Švýcarska. GÖSSWEINSTEIN – hrad, zajímavá bazilika. MUGGENDORF – vycházka na romantickou skalní vyhlídku Oswaldshöhle. STREITBERG – vycházka na zříceninu hradu s pěkným výhledem. 

FICHTELGEBIRGE * OCHSENKOPF 1024 m – lanovkou na druhý nejvyšší kopec pohoří, turistická chata. Z rozhledny kruhový výhled. Možnost vycházky.  PRAMEN OHŘE – krátká zastávka. FICHTELBERG – romantické jezero, vycházka okolo jezera. LUISENBURGvycházka skalním labyrintem.  

HORNOFALCKÝ LES * GLASBERGklášter a kruhová kaple s pěkným výhledem na Chebsko, vycházka. WALDSASSENdominantou města je bazilika, jeden z nejvýznamnějších kostelů Bavorska. CHEBměstská památková rezervace, Špalíček, muzeum, hrad. 

HORNOFALCKÝ LES * FLOSSENBURG – rozsáhlé zříceniny středověkého hradu postaveného na granitové skále, z věže pěkný rozhled. LEUCHTENBERGměstečko se zachovalým rozsáhlým hradem. PLEYSTEN – perla Hornofalckého lesa, zajímavý klášterní kostel. V odpoledních hodinách odjezd, návrat ve večerních hodinách do 20:00 hodin. 

Informace


Ubytování:

Penzion, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím,

příplatek za jednolůžkový pokoj 2 400,- Kč. 

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 4x ubytování,
  • 4x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění

pro dospělé do 70 let 40,-Kč/den,

pro seniory nad 70 let 80,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus obvykle vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Hradec Králové, Jičín). Klientům z Brna nebo Pardubic doporučíme k cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz. Napište nám při objednávce vaše preferované místo nástupu.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (cca 250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.