fbpx

HORY A SOUTĚSKY NA DOHLED OD VÍDNĚ

Ráj pěších turistů.
Unikátní železniční trať Semmering.

Číslo:

240

Termín:

18. 7. – 23. 7. 2018

Cena:

8 350,- / 7 950,- Kč

Ubytování:

hotel Alpenhof

Stravování:

snídaně

Průvodci:

seznamte se

Turistika v atraktivní oblasti v Dolních Rakousích a Štýrsku. Čeká vás i romantická Medvědí soutěska. Rax je pohoří tvořící vysoko vyzdviženou náhorní plošinou se strmě spadajícími okraji. Silně erodovaná plošina ve výškách 1500 až 2007 m je pokryta obrovskými krasovými závrty. Pohoří Schneeberg je často vidět z jižní Moravy. Účastníkům je k dispozici hotelový bazén.

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do Rakouska. SEMMERING – odpolední túra přes vyhlídková místa s cílem na nádraží v Semmeringu. Z vyhlídek uvidíte viadukty železniční tratě, vápencové skály a hluboká údolí.


2. den: RAXALPE – romantické vápencové pohoří. Otevřené terény nabízejí neskutečné výhledy a chaty s možností občerstvení. Na slunné vyhlídkové terasy se dostanete za 10 minut kabinovou lanovkou RAXESEILBAHN, která překonává výškový rozdíl 1017 m. Túry bez velkého převýšení podle zdatnosti jednotlivých účastníků. REICHENAU 528 m – klimatické lázně, historická železnice.


3. den: MEDVĚDÍ SOUTĚSKA – českými turisty často navštěvovaný snad nejkrásnější kout Štýrska. Výstup po mnoha žebřících a lávkách krásnou soutěskou. Čekají vás nezapomenutelné pohledy na skalní útvary. Možnost občerstvení v turistické chatě. Zdatnější účastníci mají možnost si trasu prodloužit na vrchol Hochlantsch 1720 m s kruhovým výhledem.


4. den: STEINWANDKLAMM – jedna z nejdivočejších a zároveň nejhezčích soutěsek. Vhodné jsou baterky, protože se prochází tunely. V části soutěsky si lze vybrat mezi turistickým chodníkem a stezkou vybavenou vzdušnými žebříky a lávkami. Po výstupu budete pokračovat podle krásného jezera k vyhlídce Haustein (výhledy na Schneeberg) a dolů podle romantických vodopádů.


5. den: SCHNEEBERG (Sněžná hora) 2076 m – pěkný vápencový masiv a nejvyšší vrchol Dolních Rakous. Výstup lze usnadnit historickým vláčkem. Túry s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků. PUCHBERG – půvabné klimatické lázně, zřícenina hradu. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.


6. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: hotel Alpenhof v oblasti Semmeringu.


Stravování: polopenze formou bufetového stolu.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x polopenze a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.