fbpx

KARLOVARSKO – PAMÁTKY A PŘÍRODA

Poznávací zájezdy - Karlovy Vary - Karlovarsko

Termín: 26. 8. – 30. 8. 2020

 

Číslo zájezdu: 1011

 

Ubytování: hotel Marttel, Karlovy Vary

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 6 650,- / 6 350,- Kč


Popis


Poznávací zájezd Karlovy Vary.
Známé i neznámé přírodní zajímavosti i památky Karlovarska.

 

Poznávací zájezd s lehkou turistikou po Karlovarsku. Navštívíte několik národních přírodních rezervací a podíváte se do nejzápadnějších koutů naší republiky v Ašském výběžku.

Váš průvodce:

seznamte se

Doprava: pohodlný autobus AD Zikmund

Program


Odjezd v ranních hodinách a dopolední přesun do západních Čech. KARLOVY VARY – vycházka po vyhlídkách v okolí města. Možnost prohlídky muzea Becherovky s možností degustace.

KRUŠNÉ HORY – pohoří dříve přezdívané jako Rudohoří. HŘEBEČNÁ – hornické mini muzeum, malebná rekreační roztroušená obec. BLATENSKÝ VRCH 1024 m – samostatně stojící kamenná rozhledna, kruhový výhled. VLČÍ JÁMY – skalní rozsedlina s celoročním sněhem. HORNÍ BLATNÁ – historické jádro města patří k nejzachovalejším v Krušných horách, muzeum. NEJDEK – město vzniklo díky těžbě cínu a železné rudy v oblasti Krušných hor. Mezi zajímavosti města patří hranolová věž původního románsko-gotického hradu. Za vidění jistě stojí i barokní kostel sv. Martina v centru města. NOVÁ ROLE – jedno z nejmladších měst v zemi vděčí za svůj rozvoj porcelánu. Právě zde se začal těžit kaolin, díky kterému se mohl začít vyrábět světoznámý karlovarský porcelán. Ve městě vzniklo mnoho manufaktur na porcelán. Většina jich zanikla, ale dodnes zde porcelán vyrábí společnost Thun.

TROJMEZÍ – místo, kde se schází naše hranice s hranicemi Bavorska a Saska.  – nejzápadnější město Česka se zajímavým novorenesančním kostelem a muzeem věnovanému textilu se sbírkou 25 000 párů rukavic. Vycházka na rozhlednu Háj. SOOS – zde si projdete naučnou stezku kolem bahenních sopek a minerálních pramenů utvářejících pozoruhodnou krajinu. Můžete zde navštívit muzeum věnované této pozoruhodné přírodní rezervaci. SEEBERG – zrestaurovaný hrad s bohatou expozicí. FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – lázně vznikly na popud císaře Františka I. a městečko charakterizují krásné empírové a secesní lázeňské budovy.

SLAVKOVSKÝ LES – hornatý “ostrov zeleně” ve středu lázeňského trojúhelníku. VYSOKÉ SEDLO – horské sedlo ve výšce 904 metrů. KLADSKÉ RAŠELINIŠTĚ – zde se můžete projít po naučné stezce národní přírodní rezervace Kladské rašeliny přes rašeliniště Tajga. Stezka je 1,6 kilometrů dlouhá u uvidíte pralesovitý porost borovic, odrážející se v hladině Kladského rybníka. TŘI KŘÍŽE – zastávka u pahorku U tří křížů, přírodní památky s trojicí kamenných křížů. Nachází se zde národní přírodní památka Upolínová louka, kde roste vzácný a ohrožený upolín evropský. KRÁSENSKÝ VRCH – vrchol s rozhlednou, ze které je krásný panoramatický výhled. LOKET – město s gotickým hradem nad řekou Ohře. SVATOŠSKÉ SKÁLY – zajímavá přírodní památka s žulovými štíty „Svatebního průvodu“.

KLÍNOVEC 1244 m – vrchol s kamennou rozhlednou. FICHTELBERG 1214,6 m – nejvyšší hora německé části Krušných hor, výhled. BOŽÍ DAR * ŠTOLA JOHANNES – možnost prohlídky štoly, byla vyhloubená v 16. století v lesích na Zlatém Kopci. Jedná se o zachovalý komplex historických důlních děl. Jsou zde podzemní komory velkých rozměrů. BOŽÍDARSKÉ RAŠELINIŠTĚ – alternativně lze absolvovat naučnou stezku. JÁCHYMOV – městská památková rezervace, prohlídka jáchymovských památek a tříkilometrová vycházka po radonové stezce. KRÁLOVSKÁ MINCOVNA – muzeum obsahuje mnoho exponátů, projdete podzemí, seznámíte se s dobovou balneologickou ordinací. Objekt dříve sloužil jako královská mincovna. ŠLIKOVA VĚŽ – vyhlídka. OSTROV – město plné historických památek.

Informace


Ubytování:

hotel Marttel, Karlovy Vary, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, televizí a možností WIFI připojení.

Stravování:

snídaně. Večeři si můžete dát v hotelové restauraci nebo před odjezdem v pokynech se dozvíte možnost objednání jídel dopředu.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce
  • malý dárek ♥

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 10,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle Vašeho bydliště.

Nástupní místa: Lázně Bělohrad, kancelář CK 5.00 hodin, Stará Paka, vlakové nádraží 5.40 hodin, Nová Paka, autobusové nádraží 6.00 hodin, Jičín, autobusové nádraží 6.30 hodin, Praha – Černý Most, sraz u vchodu do nákupního centra Makro 7.40 hodin (účastníci budou odvedeni vedoucím k zájezdovému autobusu cca 50 m).

Účastníkům z dalších měst doporučujeme využít vlakového spojení.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.