fbpx

KORSIKA: HORY, PAMÁTKY A MOŘE

coast-3620146_1280

Termín: 18. 6. – 27. 6. 2024

 

Číslo zájezdu: 280

 

Ubytování: chatky, bungalovy v kempu

 

Stravování: vlastní

 

Doprava: autobus

 


Cena: 14 950,- Kč


Popis


Poznejte smaragdový ostrov. 

Poznávací zájezd s lehkou turistikou do kouzelného ráje. Korsika je ostrovem, kde lidé mluví vlastním italským dialektem. Najdete zde kromě zajímavých památek, palmy, vinice, olivové a pomerančovníkové háje, vysokohorská jezera a horské bystřiny, v nichž se to hemží pstruhy. Nejtypičtější jsou macchiové porosty silně vonící myrtou. Ostrov má většinou skalnaté pobřeží s mnoha písečnými a oblázkovými plážemi. Čas bude i na odpočinek na krásných plážích. 

Váš průvodce:

Lukáš Krupka

Program


Odjezd v dopoledních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Livorna.

Plavba trajektem do přístavního města Bastie ležícího na Korsice. Přejezd napříč členitou Korsikou se zastávkami na zajímavých místech. GOLFE DE PORTO – jeden z nejkrásnějších zálivů ve Středozemním moři, večer možnost koupání.

SPELUNCA – hluboká soutěska, kterou vytvořila řeka Tavulella tekoucí mezi stovky metrů vysokými narůžovělými skálami. Vycházka či túra podle zdatnosti, alternativně rekreace na mořském pobřeží.  

CALANCHE (UNESCO) bizardní skalní město. Vycházka skalami, které jsou pastvou pro oči. Barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou okolního moře. AJACCIO – přístavní město je rodištěm Napoleona Bonaparte. Možnost návštěvy Napoleonova rodného domu i katedrály, kde byl pokřtěn. PROPRIANO – záliv se stejnojmenným městečkem a písečnými plážemi. 

FILITOSA – dopoledne výlet do archeologického areálu s mnoha menhiry. Odpoledne odpočinek na mořském pobřeží, dlouhé písčité pláže. 

SARTENE – „nejkorsičtější“ město stojí na skalnaté hoře. Z úzkých křivolakých uliček na nás dýchne duch minulosti krevní msty a pirátských výprav. BONIFACIO – město je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Domy i opevnění stojí na skalnatých útesech nad mořem. Pro zájemce krásná projížďka lodí pod skalnatými útesy.  

PORTOVECCHIO – malebné přístavní město, ve kterém se zastavil čas. V okolí města se nachází krásné pláže. BAVELLAdopoledne možnost výletu do oblasti skalních věží, které patří k nejznámějším atrakcím ostrova. Alternativně pobyt na mořském pobřeží. 

Celodenní pobyt na mořském pobřeží.  

BASTIA prohlídka přístavního města. Odpoledne odplutí trajektem do přístavu v italském Livornu. Noční přesun přes Itálii a Německo zpět do ČR.

Návrat v podvečerních hodinách.

Informace


Ubytování:

chatky, bungalovy v kempu s možností vaření, 2x Corte, 2x Propriano, 3x Porto Vecchio

Jednolůžkové pokoje nelze zajistit.

Stravování:

možnost vlastního vaření a nákupu sterilovaných jídel v CK (polévky, hotová jídla, přílohy).  

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • trajekt Livorno – Bastia a zpět,
  • 7x ubytování,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 50,- Kč/den pro klienty do 70 let,
děti do 15 let 35 Kč/den,
senioři nad 70 let 85 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

 

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Pro skupiny nad 6 osob zajistíme svoz za příplatek: například  Liberec a Turnov, Trutnov  (250,- Kč/osoba/obě cesty).

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.