fbpx

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Termín: 3. 9. – 6. 9. 2020

 

Číslo zájezdu: 180

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně, večeře za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 350,- / 5 050,- Kč


Popis


Turistika na rozhraní Moravy a Slovenska.

Poznávací zájezd s nenáročnou turistikou. Čeká na vás krásná příroda, romantická skalní města a trochu historických památek. Súľovské skály jsou národní přírodní rezervací. Točilo se zde i několik filmů. Přírodní rezervací je i lokalita Vršatec, kam se mnoho nejezdí.

Váš průvodce:

Ivana Soukupová

Program


odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Olomouci. Přesun na východní Moravu. ČERTOVY SKÁLY – vycházka na zajímavé skalní útvary. PULČINSKÉ SKÁLY – vycházka v přírodní rezervaci. Romantické skalní město u nejvýše položené valašské obce Pulčín.

SÚĽOVSKÉ SKÁLY – túra ve skalním městě, které leží v CHKO Strážovské vrchy a je oblíbené jak mezi turisty, tak mezi horolezci. Najdete zde skalní věže, jehly, hřiby, brány, okna i jeskyně. Část trasy povede po naučné stezce s krásnými výhledy, neminete ani zříceninu hradu Súľov.

VRŠATSKÁ BRADLA – túra po čtyřkilometrové naučné stezce vápencovým masivem. Možnost odbočky na vyhlídkovou skálu Chmelová 925 m. VRŠATEC – romantická zřícenina hradu ve středním Pováží ležící v průsmyku Bílých Karpat v nadmořské výšce 897 m. Od hradu kruhový výhled. TRENČÍN – nad městem se rozkládá monumentální hrad. Z vyhlídkového ochozu se otevírá krásný výhled na město. Prohlídka centra města, které je městskou památkovou rezervací. Nejcennější památkou je římský nápis a výzdoba kostela sv. Františka ve stylu vrcholného baroka.

HORNÍ LIDEČ – prohlídka mechanického betlému. VALAŠSKÉ KLOBOUKY – srdce jižního Valašska. Sedmikilometrová túra po naučné stezce přes rozhlednu Kralovec. KOSENKA – soubor dřevěnic z konce 18. století. BRUMOV – vycházka na romantickou zříceninu hradu s pěkným výhledem. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 480,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 20,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu se bude pokračovat po trase přes Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Mohelnici a Olomouc. Klientům z Prahy, Libereckého kraje, Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení na nástupní místo. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.