fbpx

KRÉTA – POZNÁVAČKA S KOUPÁNÍM

Preveli

Termín: 7. 9. – 15. 9. 2019

 

Ubytování: hotely a penziony

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: letecky z Prahy

 


Cena: 29 980,- Kč


Popis


Zveme vás na největší řecký ostrov, na Krétu, kolébku minojské civilizace. Čekají na vás písečné pláže, čisté moře, výborná řecká kuchyně a hlavně krásná příroda. Ta bude hlavním cílem naší výpravy: procházky v okolí hor, krátká soutěska a cesta podél moře s koupáním. Navštívíte několik klášterů, staré kostelíky vyzdobené ikonami, lisovnu oleje i krápníkovou jezkyni. Projdete se uličkami tří největších krétských měst, kde můžete povečeřet v mnoha tavernách. Přes den procházka přírodou, potom koupání a večerní posezení v taverně při víně.

 • zájezd je určen všem, kdo mají rádi přírodu a koupání v čistém moři, vyhovují jim nenáročné procházky a rádi poznávají místní zvyklosti a řeckou kuchyni
 • skupina max. 20 osob, doprava místním busem, 1x přeplutí lodí podél jižního pobřeží
 • ubytování na pěti místech ostrova, 6 nocí v blízkosti moře s možností koupání v moři s teplotou 23 °C
 • na večeři máte možnost si zajít denně do místních taveren, ceny jako u nás nebo levnější
 • když nebudeme měnit ubytování, můžete zůstat odpočívat u moře (lze využít 3x)

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odlet z ČR na Krétu, let trvá cca 2 hod 50 min; ubytování na severním pobřeží na 2 noci.

Na začátek zájezdu se z výšky rozhlédneme po východní části ostrova: vyjedeme do výšky 700 m ke KLÁŠTERU FANEROMENI s kostelíkem ve skále a pěkným výhledem; pokračujeme autobusem do vesničky KRITSA, kde začíná krátká nenáročná SOUTĚSKA KRITSÁ – půjdete soutěskou asi 40 min po rovině, návrat stejnou cestou; koupání.

Navštívíme lisovnu olivového oleje a dozvíme se o olivách mnoho zajímavého; podíváme se do KLÁŠTERA KREMATEON; zajdeme do krápníkové JESKYNĚ DHYKTEO na náhorní planině LASSITHI; zastavíte se u větrných mlýnů a v obci KRASI se podíváme na největší platan na Krétě; k večeru se projdeme úzkými uličkami s mnoha obchůdky a restauracemi v RETHYMNU; ubytování na 1 noc.

Podíváme se do centra CHANIE – projdeme se po nábřeží; projedeme SOUTĚSKOU TOPOLIA a vystoupáme po schodišti k jeskyni s kaplí AGHIA SOFIA; dojedeme až na jihozápad Kréty, kde navštívíme KLÁŠTER CHRISOSKALITISSA a vykoupeme se v tyrkysovém moři na PLÁŽI ELAFONISSI; ubytování v Paleochoře na 2 noci.

Kdo bude chtít odpočívat, může využít pláží v okolí PALEOCHORY; s ostatními půjdeme výlet po pobřeží z Paleochory do Soughie, během kterého se několikrát vykoupeme v místech, kde budeme skoro sami, výlet zakončíme v SOUGHII, odkud se lodí vrátíme na ubytování (závěrečnou část výletu do Soughie je možné plout od pláže po cestě malou lodí a vyhnout se tak přechodu přes hřeben).

Čeká nás průchod SOUTĚSKOU IMBROS – jedná se o nenáročný výlet, při kterém půjdete mezi skalisky klikatící se soutěsky zvolna klesající k moři; potom si odpočinete a občerstvíte se v některé z taveren ve městě HORA SFAKION; ubytování na 1 noc.

Než opustíme jižní pobřeží, zastavíme se u KLÁŠTERA PREVELI a o kousek dál sestoupíme na palmovou pláž, na ní se můžete koupat nebo jít dál proti toku říčky a koupat se v jejich sladkých tůňkách; přejezd na severní pobřeží a ubytování na 2 noci.

KNOSSOS – světově významná archeologická lokalita z doby minojské kultury; hlavní město HERAKLION s pevností a přístavem, obchůdky s výrobky z olivového dřeva, nákup dárků a suvenýrů, koupání.

Ranní koupání, odlet do Prahy.

Informace


Ubytování:

hotely a penziony, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

 • letenku
 • 8x ubytování
 • 8x snídaně
 • dopravu místním autobusem
 • služby průvodce

V ceně není zahrnuto:

 • lodní lístek ze Soughia po pobřežním výletě (12 €) a malou loď na zkrácení cesty do Soughia (6 €)
 • vstupy do tří placených klášterů (vždy 2,5€)
 • Knossos – archeologická lokalita (15 €)
 • jeskyně (6 €)
 • večeře (lze pořídit i se sklenkou vína za 10 – 12 €)
 • cestovní pojištění a pojištění storna

Příplatek za jednolůžkový pokoj = 4.680 Kč.

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 36,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Odlet je z letiště Václava Havla Praha.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.