fbpx

KRÉTA

Číslo:

950

951 – vyprodané

Termín:

20.09. – 30.09.2018

04.10. – 14.10.2018

Cena:

31 980,- / 31 480,- Kč

31 980,- / 31 480,- Kč

Ubytování:

2-lůžkové pokoje se soc. zař.

Stravování:

snídaně

Průvodci:

seznamte se

Přijměte pozvání na největší řecký ostrov, na Krétu, kolébku minojské civilizace. Čekají na vás písečné pláže, čisté moře a krásná příroda. Ta bude hlavním cílem naší výpravy: vysoké hory, vystoupáte na nejvyšší vrchol Psilitoris 2456 m, projdete několika soutěskami, také nejznámější a nejdelší z nich Samarii, vykoupete se v průzračných mořských vodách, i na místech, kde budete téměř sami. K tomu navštívíte několik klášterů, půvabné staré kostelíky vyzdobené ikonami. Kréta má turistům co nabídnout, pojeďte ji prozkoumat a projít.

 

Průběh zájezdu:

  • zájezd je určen pro skupinu max. 20 osob se kterou jedou 2 průvodci
  • doprava bude mikrobusy nebo malým busem, 2x přeplutí lodí podél jižního pobřeží
  • budete bydlet postupně na 3-4 místech ostrova
  • snídaně je v ceně, na večeři máte možnost zajít denně do místních taveren
  • turistika má většinou také kratší variantu, pokud nebudeme měnit ubytování, můžete zůstat odpočívat u moře
  • po turistice téměř denně možnost koupání v moři s teplotou 23°C

1. den: odlet z Prahy odlet na Krétu, ubytování na severním pobřeží.


2. den: na začátek zájezdu se z výšky rozhlédneme po východní části ostrova: vyjedeme do výšky 700 m ke klášteru Faneromeni s kostelíkem ve skále a krásným výhledem; pokračujeme do vesničky Thryptis, kde začíná výstup na vrchol Mt. Thryptis, někdy uváděný pod názvem Afendis 1476 m – výstup je prudší klikatou pěšinou, zpočátku borovým lesíkem a později kamenitou strání, výhled z vrcholu vás jistě uspokojí, uvidíte na jižní i severní pobřeží včetně malých ostrůvků (3,5 hod, ↑700 m, ↓700 m).


3. den: pojedeme do vnitrozemí k vesničce Zaros do soutěsky Rouwas; výstup podél vysokých skalisek s pravděpodobně vyschlým řečištěm zakončíme u kapličky Aghios Ioannis, kde si odpočineme pod vysokými platany (3,5 hod, ↑400 m, ↓400 m); podíváte se do kláštera Vrondisiou, který je kousek od soutěsky.


4. den: čeká nás výstup na nejvyšší vrchol Kréty – Psiloritis 2456 m, na vrcholu je malinká kamenná kaplička se zvonicí, je tam velmi větrno, výstup je dlouhý, ale není strmý (5 hod, ↑900 m, ↓900 m); k večeru se projdeme úzkými uličkami s mnoha obchůdky a restauracemi v Rethymnu.


5. den: po třech náročnějších dnech užijeme odpočinkovější den s vykoupáním; podíváme se do centra Chanie, projdeme se po nábřeží, které občas zaplavují vlny; projedeme soutěskou Topolia a vystoupáme po schodišti k jeskyni s kaplí Aghia Sofia; dojedeme až na jihozápad Kréty, kde navštívíme klášter Chrysokalitissa a vykoupeme se v tyrkysovém moři na pláži Elafonissi; ubytování na jižním pobřeží.


6. den: světoznámá soutěska Samaria, jedna z nejdelších v Evropě, má 15 km, zpočátku prudší sestup z výšky 1300 m klikatou upravenou pěšinou na dno k řečišti nám bude trvat asi 1,5 hod, další cesta už klesá jen mírně podél vysokých skalisek kolem cypřišů, platanů a oleandrů, v závěru projdeme nejužším místem soutěsky, tzv. „železnými vraty“ (které je široké jen 3 m) po dřevěném chodníčku nad potokem, podél kterého se budeme blížit k moři do Aghia Roumeli, kde se občerstvíme v jedné z mnoha restaurací a můžeme se i vykoupat, cesta vede převážně ve stínu, můžete využít několik pramenů s pitnou vodou, pak odplujeme lodí do Paleochory, plavba trvá 90 min (5-6 hod, ↑0 m, ↓1300 m); protože tento výlet není jak zkrátit a musí se dojít až k moři, nabízíme jako kratší variantu sestup soutěskou Aghia Irini, kde se z výšky asi 600 m dostaneme také k moři do Soughie, tam se přistoupí do lodě, kterou připlují ti, kdož šli soutěskou Samaria a všichni společně doplujeme do Paleochory (3,5 hod, ↑0 m, ↓600 m).


7. den: kdo bude chtít po náročném dni odpočívat, může využít pláží v okolí Paleochory, kdo toho stále nemá dost, půjdeme trek po pobřeží z Paleochory do Soughie jen s malým převýšením, během kterého se několikrát vykoupeme v místech, kde budeme skoro sami, výlet zakončíme v Soughii, odkud se lodí vrátíme na ubytování (4,5 hod + koupání, ↑200 m, ↓200 m).


8. den: čeká nás soutěska Aradena, je krásná a hlavně v ní bude jen velmi málo lidí, tentokrát začneme u moře na pláži Marmara, tedy koupání před výstupem a pak už průchod soutěskou, na několika místech přelezeme balvany s pomocí rukou, na dvou místech vylezeme po kovovém žebříku a jednou nám lano usnadní výstup, ale je to v pohodě, žádné obavy, kolem nás budou jen skaliska, místy porost a hlavně – klid a ticho (3,5 hod, ↑600 m, ↓0 m).


9. den: bude zase odpočinkovější, než opustíme jižní pobřeží, zastavíme se u kláštera Preveli a o kousek dál sestoupíme na palmovou pláž (15 min), na ní se můžete koupat nebo jít dál proti toku říčky (20 min) a koupat se v jejich sladkých tůňkách; Knossos – nejvýznamnější archeologická lokalita na Krétě z doby minojské kultury; ubytování na severním pobřeží.


10. den: navstívíme krápníkovou jeskyni Dhikteo Andro (Psichro) na náhorní planině Lassithi; dáme si kávu pod největším platanem na Krétě v obci Krasi s obvodem kmene skoro 15 m; s Krétou se rozloučíme v hlavním městě Heraklionu, kde se kromě centra projdeme po pevnosti v přístavu; koupání.


11. den: odlet z Kréty, přílet do ČR.

Stravování: snídaně.


Cena zahrnuje: zpáteční letenku včetně letištních tax, poplatků a palivového příplatku, 10x ubytování ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením, 10x snídaně, dopravu mikrobusem nebo busem, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.


Cena nezahrnuje: vstup do soutěsky Samaria (5 €), lodí lístek od soutěsky Samaria (18 €), lodní lístek ze Soughia po pobřežním treku (12 €), vstupy do tří placených klášterů (vždy 2,5€), Knossos – archeologická lokalita (15 €), jeskyně (6 €), cestovní pojištění a pojištění storna.

Už to kreslíme…

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.