fbpx

LANOVKY S KORUTANSKOU KARTOU

Termín: 1. 7. – 7. 7. 2020

 

Číslo zájezdu: 210

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně, polopenze za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 9 750,- / 9 300,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 3 300 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Tam bez nočního přejezdu.

Nabízíme velmi zajímavou dovolenou v Korutanech s pěší turistikou, a především s poznávacím programem. Je zde mnoho přírodních krás i hodně historických památek. Pomocí lanovek a mýtných vysokohorských silnic se dostanete na nejkrásnější vyhlídkové vrcholy.

V ceně zájezdu je jízdné všemi lanovkami a vstupné do pamětihodností podle uvedeného programu.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v odpoledních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Nocleh v jižních Čechách.

Odjezd v časných ranních hodinách, přesun do Rakouska. GERLITZEN – výlet lanovkou na vyhlídkový vrchol, který leží v srdci Korutan 500 m nad jezerem Ossiacher See ve výšce 2000 m nad mořem. OSSIACHER SEE – vyhlídková jízda lodí po jezeře. OSSIACH – klimatické lázně, benediktinský klášter.

DREILÄNDERECK – sedačkovou lanovkou na jedinečné místo na hranici tří zemí. Vynikající výhled na panorama Julských Alp a Karavanek. Pestrá flóra. Vycházka. VILLACHER ALPE – jízda vyhlídkovou silnicí do výšky 1733 m. Lehká túra, alpské louky, výhledy na Julské Alpy a Karavanky. VILLACH – krátká prohlídka centra města, muzeum – model Korutan, možnost výstupu na městskou věž.

GOLDECK – lanovkou Spittal – Goldeck 2059 m, vycházka na vrchol 2139 m. Kruhový výhled na korutanská jezera a Vysoké Taury. PYRAMIDENKOGEL – výjezd k jedné z nejlepších korutanských rozhleden, kruhový rozhled. MARIA VÖRTH – malebná obec na skalnatém poloostrově, farní kostel. MINIMUNDUS – miniaturní svět, nejvýznamnější stavby z celého světa. Sleva na vstupném pouze 50 % (10 €).

ANKOGEL HOCHGEBIRGSBAHNEN – kabinková lanovka vás vyveze do výšky 2636 m. Zde pouze krátká vycházka. Otevře se před vámi horský svět třítisícovek skupiny Ankogel. MÖLLTALER GLETSCHER – ERLEBNIS 3 000 – kabinková lanovka vás vyveze až do výšky 2800 m. Další sedačkovou lanovkou, kterou si již musíte zaplatit (cca 6 €), se dostanete až do výšky 3000 m.  Zde již bude chladněji, šlápnete si na ledovec. Vycházka.

BAD KLEINKIRCHHEIMER BERGBAHNEN – kabinkovou lanovkou do výše 2 100 m. Vycházka po loukách. Budete okouzleni krásnou krajinou plnou svišťů a krásnou florou. TURRACHER HÖHE – kabinkovou lanovkou do výšky 2000 m, vycházka na vrchol Rinsennock 2334 m. Panoramatický výhled od korutanských jezer přes Taury po Schladmingské Taury. NOCKGEBIET – jízda po mýtné vysokohorské panoramatické silnici Nockalmstrasse, která je dlouhá 34 km. Odjezd ve večerních hodinách, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

penzion, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 280,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 5x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce
  • Korutanská karta

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové), Středočeského kraje a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase přes Prahu. Klientům z Libereckého kraje, Brna a Pardubic doporučíme spolehlivé vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Při nástupu v jižních Čechách sleva.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.