LANOVKY S KORUTANSKOU KARTOU

Se slevovou kartou ušetříte.
Cestou tam bez nočního přesunu.

Číslo:

300

Termín:

31. 7. – 6. 8. 2018

Cena:

8 850,- / 8 450,- Kč

Sleva pro děti do 15 let ve výši 1 200,- Kč.

Ubytování:

penzion

Stravování:

snídaně (možnost večeří)

Průvodci:

Veronika Drábková (Bartošová)

Doprava: nová Setra (firma Casia)

Pokyny

Nabízíme velmi zajímavou dovolenou v Korutanech s pěší turistikou, a především s poznávacím programem. Je zde mnoho přírodních krás i hodně historických památek. Pomocí lanovek a mýtných vysokohorských silnic se dostanete na nejkrásnější vyhlídkové vrcholy. Program může být upraven s ohledem na zařazená místa v Korutanské kartě 2018.


V ceně je veškeré vstupné, jízdné lodí a lanovkami uvedené v programu.

1. den: odjezd v odpoledních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Nocleh v jižních Čechách.


2. den: NOCKGEBIET – jízda po mýtné vysokohorské panoramatické silnici Nockalmstrasse, která je dlouhá 34 km. TURRACHER HÖHE – kabinkovou lanovkou do výšky 2200 m, vycházka na vrchol Rinsennock 2334 m. Panoramatický výhled od korutanských jezer přes Taury po Schladmingské Taury. WÖLLANER NOCK – výlet lanovkou a vycházka na vrchol s kruhovým výhledem.


3. den: DREILÄNDERECK – sedačkovou lanovkou na pohraniční vrchol. Vynikající výhled na panorama Julských Alp, vycházka. VILLACH – krátká prohlídka centra města, výstup na městskou vyhlídkovou věž. VILLACHER ALPE – jízda vyhlídkovou silnicí do výšky 1733 m. Lehká túra, alpské louky, výhledy na Julské Alpy a Karavanky.


4. den: PYRAMIDENKOGEL – výjezd k jedné z nejlepších korutanských rozhleden, kruhový rozhled. WÖRTHER SEE – největší jezero v Korutanech, projížďka lodí po jezeře. MARIA VÖRTH – malebná obec na skalnatém poloostrově, farní kostel. MINIMUNDUS – miniaturní svět, nejvýznamnější stavby z celého světa. Sleva na vstupném pouze 50 %.


5. den: LANDSKRON – rozsáhlý hrad. GERLITZEN – výlet lanovkou na vyhlídkový vrchol ležící přímo nad jezerem Ossiacher See. OSSIACHER SEE – vyhlídková jízda lodí po jezeře. OSSIACH – klimatické lázně, benediktinský klášter.


6. den: GOLDECK – lanovkou Spittal – Goldeck 2059 m, vycházka na vrchol 2139 m. Kruhový výhled na korutanská jezera. SPITTAL – krátká prohlídka starého města. PORCIA – zámek, prohlídka rozsáhlé národopisné expozice. REISSECK GRUPPE – horskou dráhou na Berghotel Reisseck 2250 m. Vycházka s ohledem na zdatnost jednotlivých účastníků. Odjezd ve večerních hodinách, noční přesun.


7. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: 1x vysokoškolské koleje v jižních Čechách, 4x penzion v Rakousku.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeře za 1 280,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování, 4x snídaně, slevová „Korutanská karta“ a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.