fbpx

LANOVKY V SOLNÉ KOMOŘE

5 Fingers (5 prstů) na vrcholu Krippenstein

Termín: po dohodě

 

Číslo zájezdu:

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena na dotaz


Popis


Všechny lanovky jsou již v ceně. 

 

Turistický zájezd do oblasti Solné komory a masivu Dachsteinu. Čekají vás jezera s průzračně čistou vodou, zelené louky a vápencové skály.

V ceně je jízdné lanovkami na všechny čtyři vrcholy uvedené v programu s krásnými vyhlídkami na jezera a silnice Loserpanoramastrasse.

Váš průvodce:Ivana

Ivana Soukupová

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Přesun do Rakouska. GMUNDEN – lanovkou na vrchol GRÜNBERG 984 m – vycházka na návrší Hochaschir 981 m. Panoramatický výhled na město Gmunden, jezero Traunsee a strmé skalní vrcholky dlouhého pohoří Höllengebirge. ORTH – zámeček na jezeře Traunsee je spojen s pevninou mostem dlouhým 123 metrů.

OBERTRAUN – lanovkou na vrchol Krippenstein 2061 m. Lehká túra na vyhlídkovou plošinu 5 Fingers (5 prstů). Na každém z prstů si můžete vyzkoušet svoji odvahu, projít se nad propastí a vychutnat si úchvatný pohled na Hallstattské jezero. Výhledy na masiv Dachsteinu a Hallstattské jezero. HALLSTATT – zastávka v půvabném rekreačním středisku, které leží u jezera Hallstätter See. Městečko je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

GOSAUTAL – lanovkou na vrchol Zwieselalm 1535 m. Lehké túry po loukách okolo salaší s možností občerstvení. Výhledy na průzračné jezero Gosausee, kamennou stěnu Gosaukamm s vrcholem Bischofsmütze. Odpoledne okružní hodinová procházka kolem jezera Gosausee.

AUSSEERLAND – štýrská část Solné komory. Výjezd po panoramatické silnici na náhorní plošinu Loser s výhledem na Dachstein a hory Totes Gebirge. Lehká túra kolem jezera Augstsee.  Odpoledne zastávka u nejkrásnějších jezer v této oblasti. Křišťálově čisté jezero Altaussee se nachází na úpatí Loseru uprostřed í horské scenérie. Jezero Grundlsee je obklopeno majestátním horským masivem Totes Gebirge.

EBENSEE – lanovkou na vrchol FEUERKOGEL 1400 m. Lehká túra Alberfeldkogel 1601 m k Evropskému kříži, který v sobě ukrývá 1 kámen z každé země Evropské unie. Panoramatické výhledy na jezero Traunsee a pohoří Höllengebirge. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně nebo polopenze.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • mýto na Loserpanoramastrasse
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně/polopenze
  • jízdné lanovkami
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 30,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.