fbpx

MANĚTÍN – POVODÍ STŘELY

Číslo:

230

Termín:

13. 7. – 15. 7. 2018

Cena:

3 250,- / 3 100,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

snídaně (možnost večeří)

Průvodci:

Ivana Soukupová

Doprava: Zikmund

Pokyny

Poznávací zájezd s pěší turistikou. Seznámíte se s památkami architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla a doprovázet vás bude romantická říčka Střela. V programu jsou prohlídky upravených měst a městeček. Vycházky a nenáročné túry vás zavedou malebnou krajinou na pěkné vyhlídky i do svérázného skalního městečka.

1.den: odjezd v ranních hodinách, přesun do západních Čech. CHYŠE – možnost prohlídky interiéru zámku zahrnující reprezentační i obytné části včetně pokoje Karla Čapka. Vycházka rozsáhlým zámeckým parkem. Součástí zámeckého areálu je panský pivovar. Možnost ochutnávky místního piva. VLADAŘ – vycházka na výrazný kopec ležící nedaleko Žlutic s částečným výhledem. MANĚTÍN – barokní perla západních Čech. Možnost prohlídky zámku, který do barokního slohu přebudoval Jan Blažej Santini Aichl. Bohatá sochařská výzdoba města, sousoší Nejsvětější Trojice na náměstí. NEČTINY – novogotický zámek s cimbuřím, vycházka zámeckým parkem.


2. den: ŽIHLE – pětikilometrová vycházka nedalekým skalním městečkem Viklan se zajímavými skalními útvary. RABŠTEJN NAD STŘELOU – nejmenší město ve střední Evropě leží mimo hlavní komunikace na hranici Plzeňského, Karlovarského, Středočeského a Ústeckého kraje. Dominantou městečka, které má něco přes 20 obyvatel, je barokní zámek. Zajímavá je i zřícenina gotického hradu, klášter a soubor lidových staveb s kamenným mostem. Možnost absolvování sedmikilometrové naučné stezky Rabštejn v přírodním parku Horní Střela. PLASY – cisterciácký klášter je národní kulturní památkou. Obnovován v barokním stylu, byl postaven podle plánů J. B. Santiniho Aichla a K. I. Dientzenhofera. Možnost prohlídky zajímavého interiéru. MARIÁNSKÁ TÝNICE – cisterciácký klášter a poutní kostel. Plány vypracoval architekt J. B. Santini Aichl. Možnost prohlídky muzea s bohatými expozicemi.


3. den: KOŽLANY – rodiště prezidenta Edvarda Beneše. Obec je známá výrobou keramiky. KRAKOVEC – hrad představuje vrchol hradní architektury. Před odjezdem do Kostnice zde působil mistr Jan Hus. RAKOVNÍK – královské město, krátká zastávka v historickém centru města, Pražská brána, zvonice, radnice, chrám sv. Bartoloměje. LUŽNÁ U RAKOVNÍKA – možnost prohlídky železničního muzea. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: Žlutice, penzion Žlutice, dvoulůžkové pokoje včetně sociálního zařízení. Několik lůžek je zajištěno v bungalovech vybavené sociálním zařízením, televizí a Wi-Fi, dvoulůžkové ložnice.


Stravování: snídaně částečně formou bufetového stolu. Lze doobjednat večeře v hodnotě 260,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.  


Nástupní místa: Dvůr Králové, autobusové nádraží 6.00 hodin, Dvůr Králové, vlakové nádraží 6.05 hodin, Lázně Bělohrad, kancelář CK 6.30 hodin, Nová Paka, autobusové nádraží 6.50 hodin, Jičín, autobusové nádraží 7.15 hodin, Praha – Černý Most, sraz u vchodu do nákupního centra Makro 8.20 hodin (účastníci budou odvedeni vedoucím k zájezdovému autobusu cca 50 m).

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.