fbpx

NA DOHLED OD ŽENEVSKÉHO JEZERA

Ženevské jezero

Termín: 0. 7. – 0. 7. 2020

 

Číslo zájezdu: 240

 

Ubytování: hostel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 10 450,- / 9 950,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 3 490 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Další putování ve Švýcarsku.

Poznávací zájezd především do západní části kouzelného Švýcarska. Lac Léman nebo také Ženevské jezero je největším alpským jezerem. Zajímavé je však nejen svou velikostí. Má tvar půlměsíce, ze dvou třetin je švýcarské, zbytek patří Francii. Jeho hladiny čeří parníky, plachetnice i ušlechtilé labutě a kachny. Břehy Ženevského jezera se staly domovem Charlese Chaplina. Poznáte jak památky při jezeře, tak Savojské a Bernské Alpy.

Váš průvodce:

Ivana Soukupová

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun.

BERN – prohlídka historického jádra města, které je zapsáno na Seznamu UNESCO. Medvědí příkop, slavný bernský orloj, historické kašny, katedrála, možnost výstupu na věž katedrály. FRIBOURG – centrum města se strmými křivolakým uličkami. Katedrála sv. Mikuláše s přístupnou vysokou gotickou věží. Skvostem jsou secesní barevné vitráže. Zajímavostí je Bernský dřevěný most. GRUYÈRES – malebná vesnička se středověkým hradem. Upravené hradní zahrady.

ŽENEVA – historická část města. Prohlídka památek, katedrála sv. Petra s šestitunovým zvonem Clémence a kaplí Makabejských, radnice s renesančním průčelím, památník reformace. Anglická zahrada s květinovými hodinami. Palác národů. LAUSANNE – staré město si zachovalo středověký ráz s úzkými křivolakými uličkami. Největším klenotem je gotická katedrála Notre – Dame, z věže je výhled na Ženevské jezero, renesanční radnice. Možnost prohlídky Olympijského muzea.

CHAMONIX MONT – BLANC – horské středisko patří k nejznámějším horským střediskům na světě a slouží jako výchozí bod na nejvyšší horu Evropy – Mont Blanc s nadmořskou výškou 4809 m. Možnost výletu lanovkou do horských masivů s ohledem na počasí.

LES DIABLERETS 1500 m – horské středisko v Bernských Alpách. Možnost výletu kabinovou lanovkou do stejnojmenného masivu s vrcholem ve výšce 3210 m. Vycházka na vyhlídky nebo k ledovci, vzdušný lanový most. AIGLE – centrum vinařství, muzeum vín sídlí ve středověkém hradu. CHATEAU DE CHILLON – středověký hrad ležící na skalnatém ostrohu nad Ženevským jezerem. Možnost prohlídky interiéru.

MONTREUX – rekreační město na břehu Ženevského jezera, kde se zabydlelo mnoho hudebních osobností. VEVEY – romantické letovisko leží na břehu Ženevského jezera. Centrum vinařství. Sídlo firmy Nestlé. Pomník Jana Palacha. Vycházka po nábřeží. BROC – možnost návštěvy továrny Nestlé na výrobu čokolády. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hostel, čtyřlůžkové pokoje.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 790,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu a Plzeň. Klientům z Libereckého kraje, Brna a Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.