fbpx

NEPOZNANÉ SEVERNÍ ŠPANĚLSKO

burgos-3551330_1280

Termín: 3. 9.– 10. 9. 2024

 

Číslo zájezdu: 510

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: letecky

 


Cena: 32 950,- Kč


Popis


Čeká vás to pravé Španělsko.
 Ochutnáte místní kuchyni.

Při tomto putování poznáte místní kulturu, památky a kuchyni španělských regionů Kastilie, Kantábrie a Baskicka. Tyto španělské regiony jsou jedny z nejvíce tradičních a pozoruhodných. Jídlo je tu téměř náboženstvím. Dobré víno, sýry či jehněčí jsou zde téměř posvátné. Místní lidé jsou tu velmi vřelí a rádi se potkávají večer na náměstích. Budete poznávat místní architekturu. Jak modernější, tak tu historickou. Navštívíte místa Svatojakubské cesty a církevní památky, které vás ohromí. Nadchnou vás přírodní památky. Putovat budete podél moře se strmými útesy, zavítáte do národních parků, projdete se kaňony. Je jen otázka časy, kdy se tyto regiony stanou častým cílem návštěvníků z Čech

Váš průvodce:

seznamte se

Program


let z Prahy do Bilbaa, příjezd na ubytování.

BILBAO – město pozoruhodné architektury a kultury. Celodenní prohlídka města – historické čtvrti. Casco Viejo je plné úzkých uliček, historických budov a trhů. Výjezd zubačkou na Artxanda. Místo výhledů. Odpoledne individuálně Guggenheimovo muzeum (symbol moderního umění a architektury) nebo odpočinek na mořském pobřeží, vycházka na útesy.

odjezd z Bilbaa po pobřeží. Zastávky na zajímavých místech. CASTRO URDIALES – přímořské letovisko s pohodovou atmosférou a bohatou historii a s přístavem. Gotický kostel Santa María je symbolem města. SANTANDER – hlavní město autonomní oblasti Kantaursko. Pobřežní promenáda. Palác Magdalena – v anglickém stylu, letní sídlo královské rodiny, krásné zahrady. Procházka úzkými uličkami starého města. SANTILLANA DEL MAR –středověké centrum, kamenné domy. Románská bazilika Colegiata de Santa Juliana. Nocleh v San Vincente de Barequera.

PICOS DE EUROPA – oblast byla v roce 1918 vyhlášena prvním španělským národním parkem. Nabízí rozmanité horské scenérie, jeskyně a lesy. Vycházky dle zájmu. FUENTE DÉ – výjezd lanovkou. Výhledy na okolní vrcholy.

CARRION DE LOS CONDES – místo na Svatojakubské cestě, kterou budeme teď sledovat. Klašter San Zoilo, centrum města; FROMISTA – románská bazilika Sv. Martina z 11. století. Zajímavý je místní systém závlahových kanálů z 18. až 19. století. Projížďka po kanálu. Příjezd do Burgosu

SANTO DOMINGO DE SILOS – pro zájemce nejdříve procházka soutěskou Desfiladero de La Yecla a příchod ke klášteru pěšky (3,5 km). Návštěva benediktýnského klášterního komplexu umístěného ve venkovském prostředí. Známý i díky gregoriánskému chorálu. Románský kostel z 11. století. Zajímavé klenební fresky. BURGOS – prohlídka města. Největší pamětihodností je Burgoská katedrála (UNESCO). Je známá svými vysokými věžemi, impozantním hlavním portálem a nádherným interiérem. Možnost večeře s ochutnávkou vín.

odjezd z Burgosu. Cestou ochutnávky sýrů a vína. Návrat do Bilbaa.

dopoledne dokončení prohlídky města, nákupy suvenýrů, odlet, večer přílet do Prahy.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 200,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 7x ubytování
  • 7x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.