fbpx

NÍZKÉ TATRY

Chopok - Nízké Tatry

Termín:  20. 6. – 26. 6. 2019

 

Číslo zájezdu: 160

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 6 550,- / 6 250,- Kč


Popis


Horehronské slavnosti Dny zpěvu a tance.

 

Nízké Tatry patří mezi nejnavštěvovanější pohoří na Slovensku. Jsou také nejdelším pohořím. Hory se vám přiblíží při využití lanovky. Nádherné výhledy si takto užijí všechny věkové kategorie. Pestrá příroda i pestrá nabídka služeb čeká jen na vás! Muráňská planina je opravdovým přírodním klenotem.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Doprava: Arriva

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i na Moravě. Celodenní přesun na Slovensko. ŠPANIA DOLINA – zastávka v obci, která je památkovou rezervací lidové architektury. Vycházka na rozhlednu Šachtičky.

NÍZKÉ TATRY – túra Telgárt 850 m – Kraľova hoľa 1946 m – Pohorelá, celkem 22 km. Možnost krácení při výstupu pouze na Kraľovu hoľu a zpět. TELGÁRT – horská obec nedaleko pramenu Hronu, jedinečný železniční kruhový tunel. Obec si dodnes zachovává staré zvyky a obyčeje. KRAĽOVA HOĽA – mohutná rozložitá hora ve východní části Nízkých Tater. Spolu s Kriváněm je Kraľova hoľa nejopěvovanější vrch, je nejvíce opředený pověstmi a legendami. Jako na dlani jsou odtud vidět rozervané štíty Vysokých Tater, prakticky všechna pohoří východního Slovenska a za dobré dohlednosti i ukrajinské Karpaty. Lze odtud nahlédnout do pěti států (Slovenska, Polska, Maďarska, Ukrajiny a Rumunska).

MURÁŃSKÁ PLANINA – výstup na Muráňský hrad a túra Muráňskou planinou. MURÁŇSKÝ HRAD – stojí na vrchu Cigánka, na jižním okraji Muráňské planiny. V minulosti proběhla rozsáhlá rekonstrukce hradu, v jejímž rámci byly postaveny dvě vyhlídkové plošiny. MURÁŇSKÁ PLANINA – národní park, najdeme zde četné krasové jevy.

Odpočinkový den. ČIERNY BALOG – jízda na Čiernohronské lesní železnici, lesnický skanzen. Vycházka do Vydrovské doliny. HELPA – roubené domy se šindelovou střechou. Účast na folklorním festivalu. ŠUMIAC – prohlídka Muzea zvonců.

NÍZKÉ TATRY – lanovkou na Chopok. Túra Chopok 2024 m – Ďumbier 2046 m – Štefánikova chata – sedlo Čertovica 1232 m, celkem 14 km. Možnost krácení při návratu lanovkou. CHOPOK – jeden z nejkrásnějších vrchů a zároveň horský symbol Slovenska. ĎUMBIER – nejvyšší vrchol Nízkých Tater. Vrchol je přírodní rezervací. Téměř celá trasa nabízí kruhové výhledy. BYSTRIANSKÁ JESKYNĚ – prohlídka jeskyní s bohatou sintrovou výzdobou.

NÍZKÉ TATRY – lanovkou na Chopok. Túra Chopok 2024 m – Dereše 2003 m – Chabenec 1955 m – Magurka 1450 m, celkem 15 km. Možnost krácení při návratu lanovkou. I zde budou kruhové výhledy. Chopok je druhým nejvyšším vrcholem. CHABENEC – jeden z nejvyšších vrcholů tvořících hlavní hřeben. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel v oblasti Horehroní, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 780,- Kč. Večeře je uzpůsobena, aby se stíhala zároveň s programem.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 5x ubytování
  • 5x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes přes Moravu. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.