fbpx

OKOLO BALATONU

Pro milovníky teplé vody, dobrého vína a rybích specialit.

Číslo:

Termín: dle dohody
Cena:

na dotaz

Ubytování:

mobilní domy

Stravování:

vlastní

Průvodci:

seznamte se

Cykloturistický zájezd s možností krácení tras k největšímu jezeru ve střední Evropě. Kolem celého jezera vede cyklostezka. Na trasách je možnost občerstvení počínaje pravými maďarskými langoši přes různě upravované ryby a určitě si pochutnáte na rybí polévce halászlé. Čeká vás teplé počasí a příjemné ceny služeb. Denně možnost koupání.

1.den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v Brně. Přesun do Maďarska. Cyklotrasa Tapolca – Badacsony, celkem 31 km. Trasa je vedena lehce zvlněným terénem po méně frekventovaných silnicích. TAPOLCA – největší atraktivitou města je Jeskyně jezer. Atraktivní je plavba člunem pod ulicemi a domy. Ve městě se nachází malebný Mlýnský rybník a romantický park. Již první den pojedete okolo lákavých vinných sklípků.


2. den: cyklostezka Révfülöp – Badacsony – Szigliget – Balatonygyörök – Keszthely – Hevíz – Keszthely – Fenékpuszta, celkem 48 km. Trasa je vedena především po asfaltových cyklostezkách. BADACSONY – nad rekreačním střediskem se zvedají čedičové kopce s vinicemi, které končí až u balatonského jezera. Zdejší vinařská oblast s mnoha sklípky je svou kvalitou řazena na druhé místo v Maďarsku, hned za světoznámým tokajským vínem. SZIGLIGET – nad městečkem se spoustou vinných sklípků se zvedá jeden z nejnavštěvovanějších hradů v Maďarsku s krásným výhledem na Balaton. KESZTHELY – barokní zámek s kouzelnou anglickou zahradou, velmi zajímavé muzeum kočárů či muzeum voskových figurín. Historické jádro města s pěknou pobřežní promenádou. HEVÍZ – relaxace v největším termálním jezeře v Evropě.


3. den: cyklostezka Révfülöp – Balatonszepezd 5 km – Balatonakali 15 km – Balatonudvari 20 km – Balatonfüred 32 km – Tihani 40 km – přívoz – Szantod 42 km – Zamardí 45 km – Siófók, celkem 55 km. Trasa je vedena po asfaltových cyklostezkách. TIHANI – malebná vesnice, od benediktinského kláštera výhled na jezero. Zajímavý menší skanzen. SIÓFÓK – hlavní město jižního břehu, známé jsou dlouhé písečné pláže.


4. den: cyklostezka Zamardí 10 km – Balatonföldvár 17 km – Balatonboglar 37 km – Fonyód 48 km – Balatonmariafürdö, celkem 51 km. Trasa je vedena po cyklostezce. BALATONFÖLDVÁR – dlouhé písečné pláže. FONYÓD – nad městem se rozkládá hrad.


5. den: cyklostezka Siófók – Balatonkenese 25 km – Balatonfüzfö 31 km – Balatonalmádi, celkem 42 km. Trasa je vedena po cyklostezce. BALATONALMÁDI – lázeňské město, některé budovy jsou postaveny z červeného permského vápence, např. kostel. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.

Ubytování: mobilní domy na pobřeží Balatonu v kempu, dvoulůžkové ložnice.


Stravování: možnost vaření. Rybí speciality levně pořídíte v bufetu nebo v blízké restauraci. Sterilovaná jídla je možné objednat v cestovní kanceláři. Nabídka je uvedena na webových stránkách.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování a průvodce.  

Už to kreslíme…

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.