fbpx

OLOMOUCKO SE SLEVOVOU KARTOU

Olomouc - Horní náměstí

Termín: 23. 7. – 26. 7. 2020

 

Číslo zájezdu: 300

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus


Cena: 5 250,-/5 000,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 1 750 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Vstupné se již neplatí.

Olomouc je druhá největší památková rezervace v ČR a nabízí řadu atraktivních míst. Mnoho zajímavých míst nabízí i střední Morava. Chloubou Olomouce je barokní sloup Nejsvětější Trojice, který je zapsán mezi památky kulturního dědictví UNESCO. Veškeré vstupné do jednotlivých památek je zahrnuto v ceně zájezdu. Program může být upřesněn na základě slevové karty na rok 2020.

Váš průvodce:

Vendulka Raymová

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na Moravu. BOUZOV – hrad založený v malebné krajině. Svoji roli si zahrál v mnoha pohádkách a historických filmech. Prohlídka základního okruhu reprezentačními prostorami hradu. Možnost výstupu na vyhlídkovou věž. NÁMĚŠŤ NA HANÉ – zámek se pyšní krásnými interiéry a unikátní sbírkou míšeňského porcelánu. V zámku jsou k vidění dva kočáry olomouckých arcibiskupů. ČECHY POD KOSÍŘEM – klasicistní zámek obklopený přírodně krajinářským parkem. Prohlídka filmové expozice J. a Z. Svěrákových (filmy: Obecná škola, Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací, Tři bratři). MUZEUM KOČÁRŮ – ojedinělá a největší sbírka historických kočárů a luceren v Evropě.

HELFŠTÝN – areál hradu se rozkládá na skalnatém kopci. Expozice prezentuje umělecké kovářství. KROMĚŘÍŽ – v zámecké obrazárně jsou umístěny druhé nejvýznamnější obrazové sbírky v ČR s díly Tiziana. KVĚTNÁ ZAHRADA – patří mezi nejvýznamnější zahradnická díla v Evropě, zapsána na seznamu UNESCO. PROSTĚJOV – radniční věž. Dvoupatrová budova radnice s asymetricky umístěnou vyhlídkovou věží.

OLOMOUC – prohlídka historického jádra města s průvodcem. Hodinová prohlídka nejvýznamnějších památek Horního náměstí, která pokračuje prohlídkou expozice „Historie olomoucké radnice” a expozice „Příběh olomouckého orloje”, umístěných v budově radnice. Prohlídka je zakončena výstupem na radniční věž. Arcibiskupský palác – sídlo olomouckých biskupů a arcibiskupů, místo, kde na trůn nastoupil František Josef I. a před bitvou u Slavkova se radil rakouský císař s ruským carem, i budova, v níž pobývala císařovna Marie Terezie či papež Jan Pavel II. Arcidiecézní muzeum – sídlí v areálu národní kulturní památky hradu. SVATÝ KOPEČEK – bazilika Navštívení Panny Marie.  Zoologická zahrada chová na 400 druhů zvířat a podílí se na záchraně celé řady z nich. Nabízí návštěvníkům také pohled z vyhlídkové věže.

PŘÍKAZY – skanzen. Máte možnost podívat se do minulosti, jak žili Hanáci. Bohatou kolekci sbírek tvoří inventář řemeslnických dílen a nástrojů, expozice věnovaná praní a žehlení, sbírka dětských hraček a originální hanácká hospoda. LITOVEL – nejvyšší radniční věž v České i Slovenské republice, která je postavena na řece, výška 65 metrů. Vyhlídka z radniční věže s výhledem na Litovelské Pomoraví. ŠTERNBERK – jádro hradu je středověké, unikátní sbírky původního rodového muzea a bohatý mobiliář. UNIČOV – šatlava nabízí prohlídku dochovaných prostor městského vězení, které fungovalo až do roku 1945. Seznámíte se s vývojem práva v Uničově, mučicími nástroji nebo si prohlédnete dochované malby a nápisy v jednotlivých celách. LOŠTICE – Muzeum Olomouckých tvarůžků, moderně pojaté expozice ukazují průřez historií Olomouckých tvarůžků, možnost nákupu v podnikové prodejně. Ochutnání specialit v místní restauraci připravených z tvarůžků. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel Flora*** v centru Olomouce, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • veškeré vstupné podle programu
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na Moravu. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.