fbpx

PORTUGALSKO: ZEMĚ MOŘEPLAVCŮ

Poznávací zájezdy Portugalsko

Termín: Lze zajistit pro skupinu. – 1. 5. 2024

 

Číslo zájezdu: 550

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: vlastní

 

Doprava: letecky

 


Cena: 34 450,- Kč


Popis


Lisabon a největší zajímavosti země.

Díky bohaté historii a námořním plavbám se země může pyšnit četnými historickými zajímavostmi. Nejsou to však jen krásné památky, které z Portugalska činí zajímavou zemi. Jsou to také nádherné pláže, skalnatá pobřeží a úchvatná příroda. Navštivte rozkvetlý balkón Evropy a vydejte se na nejzazší mysy evropské pevniny.

Váš průvodce:

Petr Gruss

Program


Odlet během dne z Prahy, transfer na hotel. LISABON – pěší prohlídka historického centra s náměstím Praco de Comercio, kde se nachází socha Josefa I. Dále procházka po nábřežní promenádě s nádherným výhledem na řeku Tejo.

LISABON – celodenní prohlídka hlavního města Portugalska s využitím místního dvoupatrového autobusu. Navštívíme lisabonskou čtvrť Belém. V ní stojí za vidění klášter sv. Jeronýma či Belémská věž, jeden ze symbolů města. Věž sloužila jako pevnost a maják a památník mořeplavců. Historickou tramvají dojedeme do čtvrti Alfama, kde si prohlédneme hrad Castelo de Sáo Jorge (s nejhezčím výhledem na město) a katedrálu Sé ze 12. století. Výtahem Santa Justa nebo lanovkou dojedeme do čtvrti Baira Alto, spjatou s lidovými písněmi fado.

SINTRA (UNESCO) – prohlídka romantického paláce Pena. Palác používá prezident a vládní představitelé pro reprezentační účely. Pestrobarevný a bohatě zdobený palác kombinuje novogotiku, novomanuelský sloh a novorenesanci. CASCAIS – bývalá rybářská víska je rušným přímořským letoviskem. GUINCHO – dlouhá pláž vyhlášena se surfaři. CABO DA ROCA – nejzápadnější bod evropského kontinentu na 140 metrů vysokém útesu
s majákem

ÓBIDOS – prohlídka nádherného středověkého městečka. TOMAR – historické město bylo centrum Řádu Templářů. Mezi největší zajímavosti patří klášter Řádu Kristova. FATIMA – nejznámější poutní místo v Portugalsku

EVORA – bývalá residence portugalských králů. Mezi zajímavosti historického centra města patří náměstí Geraldo, kostel sv. Františka či římský chrám. POBŘEŽÍ ALGARVE – jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy.

LAGOS – pobřežní město, u kterého podnikneme plavbu loďkou podél rozeklaného skalnatého pobřeží. Odpoledne volno na pláži. CABO DE SAN VINCENTE – nejjihozápadněji výběžek Evropy s majestátním majákem nad útesy Atlantického oceánu. Mys navštívíme během západu slunce.

Přesun do Lisabonu, během dne odlet zpátky do Prahy.

Informace


Ubytování:

6x hotel/pension/apartmán,

příplatek za jednolůžkový pokoj 3 500,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

vlastní nebo dle druhu ubytování.

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Praha – Lisabon a zpět,
  • 6x ubytování,
  • doprava mikrobusem,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.