fbpx

POZNÁVÁME SLOVENSKO 

Spišský hrad

Termín: 22. 8. – 28. 8. 2024

 

Číslo zájezdu: 590

 

Ubytování: hotel Satel v Popradu

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 12 850,- Kč


Popis


To nejlepší pod Tatrami. 

Jednodenní výjezd do polských Tater. 

Pozvací program s lehkou turistikou. Slovensko je naším nejbližším, nejmenším a nejmladším sousedem. Vyznačuje se velikou rozmanitostí přírody. Hory jsou asi tím největším slovenským bohatstvím. Navštívíte i památky zapsané na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nově zajedeme do Bachledovské doliny a vyjedeme lanovkou na hřeben Spišské Magury 

Váš průvodce:

Lukáš Krupka

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Olomouci. Přesun na Slovensko. STREČNO – prohlídka monumentální zříceniny hradu, národní kulturní památka. 

VYSOKÉ TATRY * ŠTRBSKÉ PLESO – lázeňské a sportovní středisko, vycházka do lyžařského areálu. Možnost výletu sedačkovou lanovkou na Predné Solisko. Možnost výstupu na vrchol Predného Soliska 2093 m. STARÝ SMOKOVEC – rekreační a sportovní středisko. HREBIENOK možnost výletu pozemní lanovkou, vycházka podle zdatnosti jednotlivých účastníků ke Studenovským vodopádům.

SPIŠ * SPIŠSKÝ HRAD – nejrozsáhlejší zřícenina hradu na Slovensku, národní kulturní památka. ŽEHRA – malebný dřevěný kostelík. SPIŠSKÁ KAPITULA – městská památková rezervace, monumentální katedrála sv. Martina. LEVOČA (UNESCO) – nejzářivější drahokam spišské koruny, městská památková rezervace, chrám sv. Jakuba, Dom Majstra Pavla z Levoče. 

PIENINY * plavba na pltích Prielomom Dunajca. PRIELOM DUNAJCA – klikatící se řeka mezi pieninskými skalami a kopci, impozantní výhledy. ČERVENÝ KLÁŠTOR – turistické centrum, klášter je národní památkou, muzeum s historickou a národopisnou expozicí. Výhledy na nejznámější vrchol polských Pienin Trzy Korony. Vycházka vyhlídkovým hřebenem. 

POLSKÉ TATRY * ZAKOPANÉ – nejznámější polské horské středisko, živé obchodní centrum, návštěva trhů. GUBALOVKA – výlet pozemní lanovkou – vycházka, panoramatické výhledy na Tatry.

VYSOKÉ TATRY * TATRANSKÁ LOMNICA – dopoledne zastávka v horské středisku. Možnost výletu kabinkovou lanovkou na Skalnaté Pleso. SPIŠSKÁ MAGURA – sedačkovou lanovkou na hřeben Spišské Magury kde vás čeká více než 1 km dlouhá Stezka v korunách stromů vedená 24 až 32 m nad zemí s panoramatickými výhledy na Belanské Tatry, Pieniny a neporušenou přírodu Zamaguria

NÍZKÉ TATRY * DEMÄNOVSKÁ JESKYNĚ SLOBODY – prohlídka nádherné krápníkové jeskyně. Na rozsáhlém krasovém území se říčka Demänovka vlévá do podzemí a vytváří zde opravdové divy, mimořádně bohatá krápníková výzdoba. V poledních hodinách odjezd, návrat do 21:00 hodin. 

Informace


Ubytování:

Hotel Satel v Popradu, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím,

příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500,- Kč. 

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně,

příplatek za večeře podávané formou bufetového stolu za celkovou cenu 2 200,- Kč. 

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 6x ubytování,
  • 6x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění pro dospělé do 70 let 50,- Kč/den,

pro seniory nad 70 let 85,- Kč/den.

 

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus obvykle vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Hradec Králové, Jičín). Klientům z Brna nebo Pardubic doporučíme k cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz. Napište nám při objednávce vaše preferované místo nástupu.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (cca 250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech zde.n

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.