fbpx

PRÁCHEŇSKO: PAMÁTKY V PODHŮŘÍ ŠUMAVY

Hrad Rábí - poznávací zájezd na Prácheňsko

Termín: 5. 5. – 8. 5. 2023

 

Číslo zájezdu: 070

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně / polopenze (volitelně)

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 950,- Kč


Popis


Strakonicko, Vodňansko a Volyňsko.

Během zájezdu se putuje po historickém území Prácheňska, které bylo pojmenováno podle někdejšího hradu. Prácheňsko je území s bohatou historií, se spoustou drobných památek, s tajemnými hrady a vznešenými zámky.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do regionu Prácheňska. VODŇANY – památková zóna, kamenný most, městské opevnění obepíná téměř celé historické jádro města. Prohlídka rybářského muzea. Vycházka malebným zákoutím „Vodňanské Benátky“, cesta vede podle vodních mlýnků. KRATOCHVÍLE – jeden z nejlépe dochovaných renesančních zámků v Čechách. Možnost prohlídky jednoho okruhu a prohlídka renesančního parku. HELFENBURK – vycházka na zříceninu gotického hradu. Z hradní věže nádherný výhled na Brdy a Šumavu.

RÁBÍ – prohlídka romantické zříceniny postavené na vápencovém vrchu. BŘEŽANY – vesnická památková zóna, dochované usedlosti. HORAŽĎOVICE – městská památková rezervace, městské hradby. Možnost prohlídky muzea mlynářství. PRÁCHEŇ – vycházka k pozůstatkům bývalého správního sídla. STŘELSKÉ HOŠTICE – možnost prohlídky Muzea řeky Otavy.

HOŠTICE – obec známá z filmů Slunce, seno. VOLYNĚ – historické centrum, renesanční radnice. ČESTICE – vycházka na poutní vrch Kalvárie s kaplí ve slohu vlašské renesance. Možnost vycházky na rozhlednu. Okolo zámku se rozkládá park. HOSLOVICE – vodní mlýn, vycházka na rozhlednu.

STRAKONICE – majestátní gotický hrad a barokní zámek ležící na soutoku zlatonosné Otavy a Volyňky. Možnost prohlídky hradu. SUDOMĚŘ – monumentální pomník připomínající bitvu, husitského oddílu Jana Žižky s královským vojskem. PÍSEK – sídelní město Prácheňska, historické jádro města je památkovou zónou. Zastávka u kamenného středověkého mostu, který patří k nejvzácnějším v Evropě.

Informace


Ubytování:

Hotel ve Strakonicích, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 650,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 690,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Příbram. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.