fbpx

PRÁCHEŇSKO: PAMÁTKY V PODHŮŘÍ ŠUMAVY

Hrad Rábí - poznávací zájezd na Prácheňsko

Termín: 5. 5. – 8. 5. 2023

 

Číslo zájezdu: 070

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně / polopenze (volitelně)

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 950,- Kč


Popis


Strakonicko, Vodňansko a Volyňsko.

Historický region české země

Poznávací zájezd na Prácheňsko, které zahrnuje mikroregiony Strakonicko, Vodňansko a Volyňsko. Celá oblast se takřka prolíná s původním historickým územím Prácheňska, jenž bylo jedním z krajů Království českého. Bylo pojmenováno podle někdejšího hradu Prácheň u Horažďovic. Prácheňsko je území s bohatou historií, se spoustou drobných památek, s tajemnými hrady a vznešeně vzhlížejícími zámky. Živý region, který má mnoho podob a tváří – malebné vísky s udržovanými lidovými zvyky a tradicemi. Osvěžíte se pivem z regionálních pivovarů, ochutnáte speciality z ryb.

Váš průvodce:

Lubomír Hoška

Program


Nástupní místa: Hradec Králové, vlakové nádraží, stanoviště zájezdové dopravy I 5:15 hodin, Hořice, autobusové nádraží 5:45 hodin, Lázně Bělohrad, autobusové stanoviště na náměstí 6:00 hodin, Stará Paka, vlakové nádraží 6:30 hodin, Nová Paka, autobusové nádraží 6:40 hodin, Jičín, autobusové nádraží 7:00 hodin, Praha – Černý Most, sraz u vchodu do nákupního centra Makro 8:00 hodin (na dohled od stanice metra, účastníci budou odvedeni průvodcem k zájezdovému autobusu cca 50 m).

PÍSEK – sídelní město prácheňského kraje, historické jádro města je památkovou zónou. Středověký kamenný most patří k nejvzácnějším v Evropě. Možnost prohlídky Prácheňského muzea.

KRATOCHVÍLE – jeden z nejlépe dochovaných renesančních zámků v Čechách. Možnost prohlídky zámku a kostela Narození Panny Marie včetně zámecké zahrady.

VODŇANY – památková zóna, kamenný most, městské opevnění obepíná téměř celé historické jádro města.

Krátká vycházka malebným zákoutím „Vodňanské Benátky“, cesta je vedena podle několika vodních mlýnků.

SUDOMĚŘ – monumentální pomník připomínající bitvu, kdy zde došlo ke střetu husitského oddílu Jana Žižky z Trocnova s královským vojskem.

HOSLOVICE – možnost prohlídky nejzachovalejšího vodního mlýna v naší republice, který se dostal na seznam národních kulturních památek. Posledními mlynáři byla rodina Harantů. Vycházka na rozhlednu (telekomuniční věž), Z vyhlídkové plošiny je vidět velká část Šumavy.

ČESTICE – vycházka na poutní vrch Kalvárie s kaplí ve slohu vlašské renesance. Možnost další vycházky na blízkou rozhlednu. Okolo zámku se rozkládá park.

VOLYNĚ – historické centrum, renesanční radnice s podloubím.

HELFENBURK – vycházka na zříceninu na jednu z největších hradních zřícenin v České republice a který určitě znáte ze seriálu o Rumburakovi. Z hradní věže nádherný výhled na Brdy, Novohradské hory a Šumavu.

HOŠTICE – obec známá z trilogie Slunce, seno…… Režisér Troška v Hošticích stále žije. Na místním hřbitově je hrob zpěváka Michala Tučného.

RÁBÍ – prohlídka větší části hradu postaveném na vápencovém vrchu. Dominantou hradu je vyhlídková věž. Hrad je národní kulturní památkou.

PRÁCHEŇ – vycházka k pozůstatkům bývalého správního sídla. Po Vintířovské stezce 3 km do Horaždovic

HORAŽĎOVICE – městská památková rezervace, městské hradby.

Rosenauerův mlýn – možnost prohlídky muzea mlynářství, mlýnské stroje, život a zvyky mlynářů.

STŘELECKÉ HOŠTICE – možnost prohlídky muzea řeky Otavy. K zajímavým exponátům patří maketa voru.

STRAKONICE – majestátní gotický hrad a barokní zámek ležící na soutoku zlatonosné Otavy a Volyňky. V areálu hradu se nachází Muzeum středního Pootaví.

BLATNÁ – prohlídka zámeckého okruhu Od středověku po současnost. Po prohlídce vycházka rozsáhlým parkem. Zde se natáčela kriminálka Policie České Budějovice.

Informace


Ubytování:

Hotel Bílá růže a hotel Koflík v centru Strakonic, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 650,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 690,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Příbram. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.