fbpx

PŘÍRODA MORAVSKOSLEZSKÝCH BESKYD

Hrčava

Termín: 10. 9. – 13. 9. 2020

 

Číslo zájezdu: 450

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 4 750,- / 4 550,- Kč

V případě nemožnosti realizace zájezdu vracíme obratem celou částku zpět.

Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Nenáročná turistika v nejvýchodnější části Moravy na pomezí tří států – České republiky, Polska a Slovenska. Díky prolínání kultur zde vznikly charakteristické tradice a zvyky. Celé území má zajímavý horský krajinný a přírodní ráz, zasahuje do Slezských a Moravskoslezských Beskyd. Každý den bude k dispozici kratší a delší túra.

Váš průvodce:

Ivana Soukupová

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v Olomouci. Přesun na severní Moravu. Túra: výstup na Kozubovou, Malou Kykulu a Malou Kyčeru a sestup do Jablunkova. KOZUBOVÁ 982 m – kamenná chata je součástí kaple sv. Anny. MALÁ KYKULA A KYČERA – krásné rozhledy na hřeben Slezských Beskyd, za pěkného počasí i na slovenské hory, celkem 9 – 12 km.

Přechod Velké Čantoryje délka trasy dle zdatnosti 7–15 km. VELKÁ ČANTORYJE 995 m – nejvyšší vrchol Slezských Beskyd ležící na česko-polské hranici. Nová rozhledna s výhledem do tří zemí, česká i polská chata. VELKÝ ŠOŠOV 885 m – vrchol s polskou chatou na česko-polské hranici, částečné výhledy. VELKÝ STOŽEK 978 m – vrchol s výhledem.

Pěší trasa Hrčava – Trojmezí – Hrčava, celkem 6 km. Delší trasa vede přes Gírovou do Mostů u Jablunkova, celkem 13 km. HRČAVA – rázovitá nejvýchodnější horská obec České republiky. TROJMEZÍ – rozhraní všech tří států, mramorový trojhran. GÍROVÁ 840 m – vrchol s turistickou chatou v blízkosti česko-polsko-slovenských hranic.

Dopoledne absolvování naučné stezky Mionší s místním průvodcem, celkem 7 km. MIONŠÍ – skvost beskydské přírody, patří mezi nejzachovalejší lesní komplexy v moravské části Západních Karpat. Je přísně chráněn jako národní přírodní rezervace a veřejností označován jako „prales“. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

rodinný hotel*** Stará Ameryka v podhůří Beskyd nedaleko Jablunkova, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, televizí a možností WIFI připojení.

Za příplatek k dispozici sauna a vířivka.

Hotel rezervovaný jen pro naši skupinu.

Stravování:

snídaně. Večeře podle hotelového jídelního lístku v přijatelných cenových relacích.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Nástupní místa: Stará Paka, vlakové nádraží 5.30 hodin, Nová Paka, autobusové nádraží (zastávka u zeleniny) 5.40 hodin, Lázně Bělohrad, kancelář CK 6.00 hodin, Hořice, autobusové nádraží 6.15 hodin, Hradec Králové, vlakové nádraží, stanoviště nepravidelné dopravy I. 6.45 – 7.00 hodin. Možnost zastávky na trase zájezdového autobusu.

Účastníkům z Prahy, Liberce, Turnova, Železného Brodu a Semil doporučujeme využít vlaku k nástupnímu místu.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.