fbpx

PRŮVOD ČERTŮ V RETZU

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

910

9.12. – 10.12.

hotel

autobus 1 950,- Kč

Vedoucí: Hoška

Program:

1.den: odjezd Jičín, autobusové nádraží 6.00 hodin, Stará Paka, vlakové nádraží 6.30 hodin, Nová Paka, autobusové nádraží 6.40 hodin, Lázně Bělohrad, kancelář CK 7.00 hodin, Hořice, autobusové nádraží 7.15 hodin, Hradec Králové, vlakové nádraží – stanoviště I. 7.45 – 8.00 hodin přesun na jižní Moravu. TŘEŠŤ – prohlídka výstavy betlémů.

Pokyny

RETZ – rakouské vinařské městečko leží nedaleko našich hranic. Na vyzdobeném náměstí se konají adventní trhy, na kterých lze ochutnat selské speciality, pečené kaštany či se zahřát lahodným punčem nebo svařeným vínem. Město je zajímavé tím, že se zde nachází největší vinařský sklep v Rakousku. Obrovský sklepní labyrint pod centrem města je přes 20 km dlouhý. V podzemí se koná kouzelný adventní trh. V podvečer začíná průvod čertů Krampusů. Čertovské řádění se zde dědí z generace na generaci, stejně jako vyřezávané masky z lipového dřeva. Na masky se upevňují beraní, mufloní, kamzičí nebo jelení rohy, které mohou být až metr dlouhé. Hrozivé masky, hlučné řinčení řetězů a zvonců, jekot a řev za doprovodu pyrotechnických efektů je pěkným zážitkem. Večer přesun na ubytování na Moravu.

2. den: BRNO – zastávka na adventním trhu v centru Brna, náměstí Svobody. I z tohoto trhu si budete moci odnést pěkný porcelánový hrníček. V odpoledních hodinách odjezd, návrat v podvečerních hodinách

Ubytování: hotel.

Stravování: snídaně.

V ceně je zahrnuta: přeprava, 1x ubytování, 1x snídaně a průvodce.

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.