fbpx

PUTOVÁNÍ ZA RADEGASTEM

Za doktorem Martinem po Velkých Karlovicích.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

470

29.9. – 1.10. 2017

Hotel ve Valašském Meziříčí.

Autobus 3 350,-/3 200,- Kč

Poznávací zájezd s lehkou turistikou. Co můžete cestou vidět? Krásnou přírodu Beskyd, valašské dřevěnice roztroušené po obcích a městečkách regionu nebo soustředěné v rožnovském skanzenu. Přímo na trase můžete navštívit muzea, zámky a hrady.

Poslední volná místa v autobusu s poznávacím program. Možný také cyklo zájezd Cyklostezkou údolím Bečvy.

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun na Moravu. SOLÁŇ 863 m – „vrch umělců“. Vrch je od pradávna považován za jedno z nejkrásnějších míst v Beskydech. Panoramatické výhledy na Beskydy. Vycházka na vrchol. VELKÉ KARLOVICE – po místech natáčení seriálu Doktor Martin. Karlovské fojtství je národní kulturní památkou, národopisné muzeum. Pozoruhodný dřevěný barokní kostel. KAROLINKA – soubor roubených staveb, sklárna. NOVÝ HROZENKOV – památky lidové architektury. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – historické centrum je památkovou zónou.
2. den: PUSTEVNY 1020 m – nejnavštěvovanější místo v Beskydech. Jurkovičovy dřevěné stavby jsou národní kulturní památkou. Vycházka k soše pohanského boha Radegasta, případně až na vrchol Radhoště. RADHOŠŤ 1129 m – posvátná hora. Kaple a sousoší Cyrila a Metoděje, turistická chata. Panoramatické výhledy. HORNÍ BEČVA – rozlehlá horská obec. ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – rozsáhlý skanzen, městečko, dolina a dědina.
3. den: TEPLICE NAD BEČVOU – jedny z nejkrásnějších moravských lázní. Možnost prohlídky aragonitových jeskyní. HELFŠTÝN – rozsáhlý hrad, expozice historické mincovny a uměleckého kovářství. TROUBKY – obec na soutoku Moravy a Bečvy. TOVAČOV – renesanční zámek s proslulou Spanilou věží. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: hotel ve Valašském Meziříčí.
Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 260,- Kč.
V ceně je zahrnuta: doprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.