fbpx

ROMANTICKÁ ELBA

Romantická Elba

Termín: 22. 6. – 29. 6. 2024

 

Číslo zájezdu: 700

 

Ubytování: mobilní domy

 

Stravování: vlastní strava

 

Doprava: autobus

 


Cena: 10 350,- Kč


Popis


Cyklistika s pobytem u moře.

Poznávací zájezd s cykloturistikou. Trasy zvlněným terénem s výhledy na členité mořské pobřeží. Ostrov je oblíben turisty, cykloturisty i milovníky pěkných pláží. Vždyť se může pochlubit výjimečně čistou vodou. Kolem pobřeží rostou palmy, piniové háje, kaktusy a velké množství nádherně vonících květin. Vesničky zůstávají tiché i v nejvyšší letní sezoně. Dnes patří ostrov mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější turistické destinace.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Program


Odjezd v podvečerních hodinách. Noční přesun do italského přístavu Piombino.

Trajektem na Elbu do přístavního města Portoferraio. Zbytek dne bude věnován odpočinku a relaxaci u moře. V případě zájmu možnost kratšího
výletu na kole.

Cykloturistika Porto Azzurro – Rio Nell Elba – Rio Marina – Cavo – Rio Nell Elba – Magazzini – Lacona, celkem 46 km. PORTO AZZURRO – rušné rekreační středisko, romantický přístav. V okolí pěkné pláže. RIO NELL ELBA – jezírko s léčivou vodou. RIO MARINA – malé rekreační středisko s pěkným přístavem.

Cykloturistika Lacona – La Pila – Procchio – Portoferraio, celkem 40 km. PROCCHIO – jedna z nejkrásnějších pláží na Elbě.

Cykloturistika Marina di Campo – Camponell Elba – Pomonte – Marciana – Marciana Marina – Proccio, celkem 52 km. MARINA DI CAMPO
– prý nejhezčí město na Elbě. CHIESSI/POMONTE – oblázkové pláže s čistou vodou, trasa po romantickém západním pobřeží, pěkné výhledy.
MARCIANA – možnost výletu lanovkou (nákupní košík) na vrchol Monte Capanne 1018 m, kruhový výhled. MARCIANA MARINA – přístav v severní
části ostrova.

Cykloturistika v jihovýchodní části ostrova, individuální cca 40 km. CAPOLIVERI – malebné vinařské městečko s úzkými uličkami, východiště k jižním romantickým, zpravidla liduprázdným, plážím a plážičkám. Možnost vycházky na horu Monte Calamita.

Cykloturistika Portoferraio – prohlídka města, okruh v okolí města a přesun do rekreačního střediska Lacona, celkem 35 km. PORTOFERRAIO – hlavní město ostrova, úzká spleť uliček v historickém jádru města, nad městem dvě pevnosti. V okolí města bílé pláže. VILLA DEI MULINI –Napoleonova rezidence, muzeum. LACONA – dlouhé pláže, nádherné duny.

V podvečer odjezd. Přesun trajektem a noční přesun.

Návrat v odpoledních hodinách.

Informace


Ubytování:

mobilní domy. Omezená možnost zajištění jednolůžkových ložnic.

Stravování:

k dispozici kuchyňka,

v kempu je obchod se základními potravinami.

Sterilovaná jídla je možné zakoupit v cestovní kanceláři. Nabídka je uvedena na webových stránkách.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • trajekt,
  • 5x ubytování,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den do 70 let,

nad 70 let 80,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme s přihlédutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové). Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.