fbpx

ROMANTICKÉ SKOTSKO

Země vřesu a tajuplných jezer.

Číslo:

Termín:

na dotaz

Cena:

cca 29 000,-

Ubytování:

hotel

Stravování:

snídaně

Průvodci:

seznamte se

Poznávací zájezd určený pro menší skupinu osob. Ve Skotsku najdete mnoho přírodních i historických památek. Nadchnou vás přírodní krásy, starobylé hrady a zámky. Ochutnáte vynikající whisky. Některá další místa navštívíte s ohledem na letový řád.

1.den: odlet během dopoledních hodin do Edinburghu. EDINBURGH – hlavní město Skotska. Na hradě jsou uloženy korunovační klenoty. Mnoho památek, katedrála, skotská národní galerie, parlament.


2.den: ROSSLYN – záhadami opředená kaple, zdobené klenby. DRYBURGH – zřícenina opatství, které stojí za návštěvu, odpočívá zde Walter Scott. JEDBURGH – rozsáhlé opatství. MELROSE – romantické opatství, uchovává srdce Roberta I.


3.den: GLAMIS – středověký věžovitý hrad. PITLOCHRY – leží v centrální části Highlands. Exkurze do destilerie. DALWHINNIE – hrad, významná destilerie. FORT WILLIAM – město na úpatí nejvyšší hory V. Británie.


4.den: FORT AUGUSTUS – Neptunovy schody na Kaledonském kanále. LOCH NESS – nejznámější skotské jezero je opředené pověstmi o bájné příšeře. URQUHART CASTLE – rozsáhlá zřícenina hradu na břehu jezera.


5.den: SKYE – okruh romantickým ostrovem se zastávkami na zajímavých místech. Vyhlídky na rozeklané skalní útesy. PORTREE – malebný přístav s možností občerstvení v podobě smažené ryby. QUIRAING – skalní jehly a věže. DUNVEGAN – hrad.


6.den: BEN NEVIS – výstup na nejvyšší horu Velké Británie. Možnost krácení při použití lanovky.


7.den: GLEN COE – průjezd impozantním pohořím. STIRLING – rozsáhlý středověký hrad položený na skále. FALKIRK – technickým unikátem je lodní výtah Falkirk Wheel.


8.den: odlet v ranních hodinách.

Ubytování: hotely v Edinburghu a Fort Williamu.


Stravování: snídaně. Večeře v restauracích v blízkosti hotelů. Cena jedné večeře se pohybuje cca 15 liber.


V ceně je zahrnuta: letenka Praha – Edinbugh a zpět (včetně 20 kg odbaveného zavazadla), přeprava mikrobusem po Skotsku, 7x ubytování, 7x snídaně a průvodce.

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.