fbpx

STRÁŽNICKÉ VINOBRANÍ

Opět za burčákem.

Číslo:

420

Termín:

7. 9. – 9. 9. 2018

Cena:

2 950,- / 2 850,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

snídaně

Průvodci:

seznamte se

Další ročník celodenních vinařských slavností. Jarmark, vystoupení, průvod, košt vín a burčáků atd. Součástí akce je bohatý kulturní program – folklorní vystoupení strážnických souborů i vesnických skupin, jarmark výrobků lidových tvůrců. V otevřených víchách, ve kterých se prezentují se svými víny a burčáky vinaři Strážnicka, hrají cimbálové muziky.

1.den: odjezd v ranních hodinách, přesun na jižní Moravu. ČEJČ – v obci se učil T. G. Masaryk kovářem. Vinné sklepy v části ‚Pod búdama‘ tvoří ojedinělou lokalitu. ČEJKOVICE – dominantou obce je templářská tvrz. Obec je známá především dobrým vínem a také labyrintem templářských sklepů s možností prohlídky. MUTĚNICE – srdce vinařského kraje. Vinné sklepy jsou soustředěny do dvou míst – Mutěnické búdy a Dubňanská hora. Mnohé z nich si zachovaly původní krásu a jsou zdobené slováckými ornamenty. MILOTICE – renesanční zámek, který byl později barokně upraven. Okolo zámku se rozkládá barokní zahrada.


2.den: SKALICA – utajená perla Slovenska schovaná mezi vinohrady. Budete překvapeni upraveností města a množstvím cenných památek. Jednou z velmi vzácných památek je románská rotunda sv. Jiří, případně gotický chrám a perly barokní architektury až po secesní skvost od D. Jurkoviče. PETROV – soubor původních vinných sklepů Plže, památková rezervace lidové architektury. Odpoledne pobyt na vinobraní.


3.den: MIKULČICE – třicet metrů vysoká železná rozhledna nabízí rozhled po historickém areálu staroslovanského hradiště. Rozhledna byla vystavěna společně s výstavbou nového informačního centra. Vycházka. Odjezd v odpoledních hodinách, návrat ve 20,00 hodin.

 Ubytování: hotel v Hodoníně.


Stravování: snídaně.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 2x ubytování, 2x snídaně a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.