fbpx

POHOŘÍ TOTES GEBIRGE

Totes Gebirge

Termín: 3. 7. –7. 7. 2024 

 

Číslo zájezdu: 410

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 11 550,- Kč


Popis


Národní park Kalkalpen. 

Se slevovou kartou Pyhrn-Priel AktivCard. 

Turistika s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků v národním parku Kalkalpen v největším lesním prostředí ve střední Evropě a s největším krasovým územím. Barevná mozaika přírodních lesů, malebné horské vrcholy, skryté rokliny a nedotčené horské potoky. Chcete-li uniknout hluku každodenního života a začít hledat jedinečnou flóru a faunu, vydejte se s námi do národního parku Kalkalpen.

Váš průvodce:

Jiří  Tichý

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Rakouska. GLEINKERSEE – pěší výlet kolem jezera skýtá nádherné výhledy na okolní krajinu. Vysoko se tyčící horská skaliska se jakoby přibližují a z druhé strany jezera Gleinkersee je naproti vidět pohoří Sengsengebirge, které se zrcadlí v jezerní hladině.

HINTERSTODER – dopoledne kabinkovou a sedačkovou lanovkou Höss Express do výšky 1808 m (na kartu zdarma) na tzv. Hutterer Höss. Zde se Vám naskytne úchvatný pohled na pohoří Totes Gebirge. Lehká turistika kolem jezera Schafkogelsee a na dvě vyhlídka Dachsteinblick a Schafkögel. Panoramatické výhledy. Vycházka k romantickému jezeru Schiederweiher. Pěkné výhledy na nejvyšší vrchol pohoří Totes Gebirge – Grosser Priel 2515 m a další výrazný vrchol Spitzmauer 2446 m. Tyto dvě mohutné hory se za příznivého počasí pěkně zrcadlí na hladině jezera.

PYHRNPASS 807 m – pozemní lanovkou na náhorní plošinu Wurzeralm 1400 m (na kartu zdarma). Dvouhodinová túra po náhorní plošině. Trasa vede kolem nejrozlehlejšího vysokohorského rašeliniště ve východní části Vápencových Alp. WURZERALM – pastviny a zelené louky. Krásné výhledy na horský svět s vrcholem Wascheneck 2389 m a s bizarní skalní stěnou Rote Wand. BRUNNSTEINERSEE – romantické jezero. Pestrobarevné koberce květin a idylické horské jezírko okouzlí i toho nejzatvrzelejšího pragmatika. Lanovkou Frauenkar se dostanete do nadmořské výšky 1800 m k další okružní turistické stezce, která vám odhalí krásy fascinující horské flóry.

SPITTAL AM PYHRN – túra soutěskou (vstup na kartu zdarma) Dr. Vogelgesanga, což je druhá nejdelší soutěska v Rakousku (dlouhá 1,5 km), představení přírody s padající vodou a peřejemi. Při prolézání divoké romantické rokliny je třeba zdolat 500 schodů mezi skalními stěnami, několik lávek a můstků. Odpoledne turistika v pohoří. Oblast je proslulá jako zahrada Alp, hned od jara jsou zde horské louky posety květy. Záplavy barevných květů hořců či růžových horských azalek vytvářejí fantastické scenérie.

WINDISCHGARSTEN – sedačkovou lanovkou z centra města na Wurbaurkogel (na kartu zdarma). Zdarma vstup na 21 m vysokou panoramatickou věž, audio průvodce v češtině. Nádherná panorama okolních hor. Lehká turistika v národním parku Kalkalpen (Vápencové Alpy). V poledních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.

V případě volného času lze na destinační kartu zdarma navštívit ALPINEUM HINTERSTODER – moderní muzeum, zajímavá národopisná expozice. Dále se nabízí Vlastivědné muzeum ve Windischgarstenu a několik dalších míst. Nedaleko místa ubytování jsou na kartu zdarma přístupné Panoramatický krytý bazén ve Spitalu am Pyhrnu a krytý bazén ve Windischgarstenu.

Informace


Ubytování:

Hotel Huttersberg, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím,

příplatek za jednolůžkový pokoj 1 600,- Kč. 

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně, možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 280,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • slevová karta Pyhrn-Priel AktivCard
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den pro klienty do 70 let,
senioři nad 70 let 80 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus obvykle vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Hradec Králové, Jičín). Klientům z Brna nebo Pardubic doporučíme k cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz. Napište nám při objednávce vaše preferované místo nástupu.

Svoz (250 Kč za obě cesty při min. 4 osobách): Liberec, Jablonec nad Nisou, Turnov a Trutnov.

Více informací o nástupních místech zde.

Naši klienti o tomto zájezdu říkají


Právě jsme se vrátili ze zájezdu Totes Gebirge. Zájezd se nám moc líbil. Průvodce i řidič byli výborní. Stravování a ubytování bylo skvělé. Přálo nám počasí. Pernamentky se vyplatily. Program byl zajímavý. Překvapilo nám, jak se v Rakousku dodržuje nošení roušek ve všech uzavřených prostorách. Těšíme se na další zájezd !

Crhovi

Splnil zájezd očekávání? Splnil naplno – relax v horách a klid od mobilních operátorů a mejlů.

Zdeněk

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.