fbpx

TŘEBOŇSKO

Třeboňsko cyklo zájezd

Termín: 14. 6. – 16. 6. 2019

 

Číslo zájezdu: 620

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 3 250,- / 3 100,- Kč


Popis


Po stopách Jakuba Krčína z Jelčan

 

Malebná krajina Třeboňska a okolí s unikátní sítí rybníků, historickým městem Třeboň a zachovalou vesnickou architekturou patří mezi nejkrásnější oblasti jižních Čech. Jsou zde kulturní památky i zajímavé lokality CHKO Třeboňsko a vše propojuje hustá síť cyklotras. Třeboňsko se může pochlubit téměř pětistovkou rybníků, a proto se také často tato oblast nazývá krajinou dvojího nebe.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do jižních Čech. Cyklotrasa Choustník – Červená Lhota – Kardášova Řečice – Novosedly nad Lužnicí – Třeboň, celkem 58 km.

 

CHOUSTNÍK – zřícenina raně gotického hradu, věž upravena jako rozhledna. ČERVENÁ LHOTA – zámek v romantické poloze na skále v rybníku s jediným přístupem po mostě. KARDÁŠOVA ŘEČICE – barokní zámek, židovský hřbitov. NOVOSEDLY NAD NEŽÁRKOU – zachovalé chalupy na náměstí. TŘEBOŇ – historická část města s dominantami areálu renesančního zámku, gotického kláštera a děkanským kostelem, souborem renesančních a barokních měšťanských domů na náměstí, půvabnou renesanční tradniční věží a novogotickým městským pivovarem se staletou tradicí je autentickým obrazem města doby vrcholné éry rybničního hospodářství 16. století.

Cyklotrasa Třeboň – Suchdol nad Lužnicí – Chlum u Třeboně – Starý Hospodář – Rožmberk (hráz) – Třeboň, celkem 55 km.

 

CHLUM U TŘEBONĚ – významné letovisko při rakouské hranici. Starý Hospodář – významný rybník v Třeboňské pánvi. ROŽMBERK – největší rybník v Čechách, na hrázi prodej rybích specialit.

Cyklotrasa Třeboň – Rožmberk – Veselí nad Lužnicí – Mažice – Borkovice – Soběslav, celkem 48 km.

 

VLKOV – písečný přesyp, nejlépe zachovalá písečná duna v ČR. SOBĚSLAVSKÁ BLATA – unikátní architektonická lokalita nedaleko Soběslavi, která se řadí mezi nejvýznamnější a nejcennější oblasti lidové architektury v Čechách. Typickým rysem většiny staveb je bohatá výzdoba štítů. Tyto památky patří do tzv. selského baroka. MAŽICE/BORKOVICE/ZALŠÍ/ZÁLUŽÍ – selské baroko. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 260,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.