fbpx

TŘEBOŇSKO

Třeboňsko cyklo zájezd

Termín: 19. 9. – 22. 9. 2024

 

 

Číslo zájezdu: 780

 

Ubytování: apartmány

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 6 850,- Kč


Popis


Podél jihočeských rybníků.

Trochu netradiční projížďka jižními Čechami a rakouským příhraničím v oblasti Waldviertel. Etapy jsou rovinaté, až mírně zvlněné. Pojedete mezi rybníky a pískovnami, lužními lesy i příhraniční pahorkatinou, uvidíte krásné jihočeské vesničky i starobylá rakouská města. Budete se moci kochat krásnou přírodou i impozantními hrady a památkami. Nezapomenete ani na rybí speciality a třeboňské pivo Regent.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do jižních Čech. OKOLO LUŽNICE Trasa: Veselí nad Lužnicí – Lužnice – Třeboň, celkem 32 km. Putování podle pískoven a rybníků. Rybníky Překvapil, Láska, Víra, Naděje, Rožmberk a další. TŘEBOŇ – možnost prohlídky, zámek, náměstí, vyhlídková věž radnice, městské opevnění, možnost exkurze do pivovaru Regent.

OKOLO TŘEBONĚ Trasa: Třeboň – Stará Hlína – Stříbřec – Peršlák – Rakousko – Staňkov – Chlum u Třeboně – Majdaléna – Třeboň, celkem 65 km. Projížďka krásnou jihočeskou krajinou kolem spousty rybníků na nejsevernější bod Rakouska Peršlák. Krátký průjezd Rakouskem do Staňkova k restauraci Sumeček s rybími specialitami. Chlum u Třeboně s rybníkem Hejtman s možností koupání. Přes Majdalénu kolem proslulého jezu Pilař lužními lesy k rybníkům Opat a Svět zpět do Třeboně. Možnost návštěvy Schwarzenberské hrobky. Trasu je možné zkrátit.

PODÉL ŘÍČKY REISSBACH Trasa: Nová Bystřice – Haugschag – Litschau – Schrems – Gmünd, celkem 53 km. NOVÁ BYSTŘICE – zámek a zámecký park. LITSCHAU – městečko s rekreačním jezerem Herrensee a hradem. HEIDENREICHSTEIN – krásný vodní hrad – možnost prohlídky, SCHREMS – rozsáhlá slatinná rezervace Schremser Hochmoor s unikátní rozhlednou a expozicí podvodního světa věnovanou vydře říční. GMÜND – historické město se zámkem, krásným náměstím a přírodním parkem Blockheide s romantickými skalními útvary a rozhlednou (pěší vycházka).

WALDVIERTEL A NOVOHRADSKO Trasa: Gmünd – Weitra – Nové Hrady – Terčino údolí – Žumberk, celkem 45 km. WEITRA – historické město na Lužnici se zámkem a krásným náměstím se sgrafitovými domy obehnané téměř celé hradbami. Na hranicích skanzen železné opony. NOVÉ HRADY – hrad, zámek, historická kovárna, Buquoyská hrobka. TERČINO ÚDOLÍ – přírodní park s umělým vodopádem a dalšími historickými stavbami. TVRZCUKENSTEIN – zachovalá gotická tvrz. ŽUMBERK – opevněná vesnice s gotickou tvrzí a několika baštami.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 3x ubytování,
  • 3x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové).

Více informací o nástupních místech zde. n

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.