TŘEBOŇSKO

Po stopách Jakuba Krčína z Jelčan.

Číslo:

040

Termín:

28. 4. – 1. 5. 2018

Cena:

3 950,- / 3 800,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

snídaně (možnost večeří)

Průvodci:

Konířovi

Poznávací zájezd s pěší turistikou. Malebná krajina Třeboňska se staletými rybníky, rozlehlými lesy a krásnými vesničkami je ideálním místem pro výlety, ať už na kole či pěšky. Celé území Třeboňska je protkáno sítí turistických a cyklistických tras, které vám umožní objevovat nejrůznější zákoutí této výjimečné krajiny. Projdete i několik naučných stezek, které vás blíže seznámí se zdejšími rybníky, přírodou a historickými památkami.

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do jižních Čech. ZÁLUŽÍ – obec je vesnickou památkovou rezervací selského baroka. Na návsi stojí kovárna se sbírkou nářadí. BORKOVICKÁ BLATA – příjemná procházka po povalovém chodníku 5,5 km dlouhou naučnou stezkou přírodní rezervací. Seznámíte se s těžbou rašeliny, pěkný rozhled je z vyhlídkové věže. VLKOV – sedmikilometrová vycházka po naučné stezce Veselské pískovny. K pískovně patří chráněná lokalita Pískový přesyp, což je hektar pouště s jedinečnou flórou a faunou. REGENT – při svitu loučí a svíček prohlídka pivovarských sklepů s ochutnávkou piva a domácího chleba vyrobeného z pivovarských kvasnic.


2. den: ČERVENÉ BLATO – romantická vycházka po naučné stezce tundrovitou krajinou. CHLUM U TŘEBONĚ – významné letovisko při rakouské hranici. STAŇKOVSKÝ RYBNÍK – zastávka u jednoho z nejmalebnějších rybníků na Třeboňsku. TŘEBOŇSKO – nenáročná túra soustavou rybníků nedaleko Chlumu.


3. den: LITSCHAU – malebné městečko s hradem, zajímavé městské historické jádro. Vycházka podle přehradní nádrže se skalní vyhlídkou. HEIDENREICHSTEIN – romantický vodní hrad, krátká zastávka. HIRSCHENSCHLAG – vycházka k nejsevernějšímu bodu Rakouska.


4. den: SVĚT – vycházka po části naučné stezky, Schwarzenberská hrobka. TŘEBOŇ – historické centrum města, náměstí obklopují měšťanské domy s renesančními a barokními štíty, honosný renesanční zámek s přilehlou zahradou. ROŽMBERK – největší rybník v ČR, vycházka památnou alejí stromů na hrázi rybníku. VELKÝ TISÝ – vycházka, mohutné duby na hrázi rybníku. V odpoledních hodinách odjezd, návrat ve 20.00 hodin.

Ubytování: hotel ve Veselí nad Lužnicí.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 390,- Kč.


Přeprava: autobus Setra S 515 HD (více informací).


V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.  


Nástupní místa: 

Stará Paka, vlakové nádraží 5.30 hodin, Nová Paka, autobusové nádraží 5.40 hodin, Lázně Bělohrad, kancelář CK 6.00 hodin, Hořice, autobusové nádraží 6.15 hodin, Hradec Králové, vlakové nádraží – stanoviště I. 6.45 – 7.05 hodin, Praha – Černý Most, sraz u vchodu do nákupního centra Makro 8.30 hodin (účastníci budou odvedeni vedoucím k zájezdovému autobusu cca 50 m).

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.