fbpx

TURISTIKA V DOLOMITECH

Turistika v Dolomitech

Termín: 30.6. – 6.7. 2019

Číslo zájezdu: 200

Ubytování: apartmány

Stravování: k dispozici kuchyňka

Doprava: autobus


Cena: 7 850,- / 7 500,- Kč

LAST MINUTE SLEVA: 7 350,- Kč 

– Cena platí pro nové přihlášky od 13. 6. 2019, nelze uplatnit další slevy.

+ Možnost zapůjčení trekingových holí zdarma (max. pro první 4 osoby).


Popis


Poznáte nejatraktivnější části Dolomit.

 

Turistika v atraktivním vysokohorském terénu. V maximální míře se využívají lanovky. Tento zájezd je vhodný i pro děti a mládež, které putování lehce zvládnou. Dolomity jsou prý nejhezčí stavbou světa. Ve skutečnosti byly Dolomity opravdu „postaveny“. Jsou to zkamenělé korálové útesy, které rostly na dně moře Tethys. Po poklesu moře z něj vystoupily nádherné bílé a majestátní hory, zvané též „bledé hory“, zcela odlišné od těch okolních hor. Dolomity díky své kráse byly zařazeny mezi Světové přírodní poklady UNESCO.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Doprava: AD Zikmund

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, nástupní místa: Stará Paka, vlakové nádraží 16.30 hodin, Nová Paka, autobusové nádraží 16.40 hodin, Jičín, autobusové nádraží 17.00 hodin, Mladá Boleslav nebo Poděbrady (podle zájmu), Praha – Černý Most (sraz u vchodu do nákupního centra Makro) 18.00 hodin, Benešov, Tábor, České Budějovice či Kaplice. Vybrané nástupní místo můžete ideálně uvést již ve smlouvě. Noční přesun přes Rakousko do italských Dolomit.

SEXTENSKÉ DOLOMITY – pěšky kolem Drei Zinnen. Východiště Misurina 1756 m. Mýtnou silnicí na chatu Auronzo 2320 m. Túra na chatu Lavaredo 2344 m a přes Paternsattel 2454 m na chatu Drei Zinnen 2405 m. Zpět na chatu Auronzo, 5 hodin. Poměrně pohodlný okruh okolo symbolu východních Dolomit Drei Zinnen. DREI ZINNEN – jeden z nejznámějších horských masivů na světě. Významný symbol Dolomit. Přesun do místa ubytování. CORVARA – malebné rekreační středisko položené přímo pod dolomitskými velikány. Místní obyvatelé „Ladinové“ zde udržují dávné tradice.

SKUPINA NUVOLAU – lanovkou ke skalnímu útvaru Cinque Torri 2255 m. Túra na chatu Averau 2413 m a dál na Nuvolau 2575 m. Zpět k chatě Averau a dál úbočím vrcholu Averau do sedla Falzarego 2105 m. CINQUE TORRI – seskupení mohutných skal vypadajících jako řada za sebou vyrovnaných věží nebo prstů. Válečné muzeum pod širým nebem. NUVOLAU – fantastické výhledy na masiv Tofany.

SELLA – východiště sedlo Pordoj 2239 m. Kabinovou lanovkou na Sas Pordoj 2950 m ve skupině Sella. Túra napříč skupinou Sella přes chatu Boé na chatu Franz Kostner 2541 m a k horní stanici lanovky. Kabinkovou lanovkou dolů do Corvary. Zdatní účastníci mohou jít přes vrchol Piz Boé. PIZ BOÉ 3152 m – nejlehčeji dostupná třítisícovka. SELLA – skupina pro své souvislé skalní stěny působí jako nedobytná pevnost. Panoramatický výhled na Marmoladu 3342 m, nejvyšší horu a královnu Dolomit.

GEISLER – východiště sedlo Gardena 2121 m. Lehká túra do oblasti romantických vápencových skalek. Nad loukami strmé skalní věže. S. CHRISTINA 1520 m – proslulé místo letní i zimní turistiky. Kabinkovou lanovkou do horské skupiny Geisler. Vycházka podle zdatnosti účastníků. V případě zájmu možnost dalšího výletu kabinkovou lanovkou na Seiser Alm 2005 m. Velká alpská louka se svými zvlněnými pahorky a ojedinělými ostrůvky stromů pod ostrými vápencovými štíty. Vycházka podle zdatnosti.

ÚDOLÍ GARDENY – údolím tří jazyků. Na značkách a ukazatelích tu najdete německé, italské a ladinské názvy. Většina obyvatel vesniček Wolkenstein, St. Christina a St. Ulrich ovšem žije a myslí ladinsky. Údolí Gardeny je vyhlášené především díky dřevořezbářství, což je tu patrné na každém kroku.

ROSENGARTEN – vydáte se po stopách krále trpaslíků Laurina a vodní panny z jezera Karersee. Východiště sedlo Karersee 1745 m. Sedačkovou lanovkou na chatu Paolina 2125 m. Úbočím masivu Rotwand na chatu Rosengartenhütte 2339 m. Dál přes hřeben na chatu Vaiolet 2243 m a k chatě Catinaccio 1946 m. Do rekreačního střediska Pera di Fassa pěšky nebo mikrobusy. ROSENGARTEN – proslulá je jeho každovečerní hra barev, kdy se jeho skály zbarví do celého spektra růžových odstínů. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

apartmány v rekreačním středisku Corvara 1550 m, dvoulůžkové ložnice.

Stravování:

k dispozici dobře vybavené kuchyňky. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • mýto na chatu Auronzo
  • 4x ubytování
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu nebo České Budějovice. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.