fbpx

TURISTIKA V DOLOMITECH

Turistika v Dolomitech

Termín: 30.6. – 6.7. 2019

 

Číslo zájezdu: 200

 

Ubytování: apartmány

 

Stravování: k dispozici kuchyňka

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 850,- / 7 500,- Kč


Popis


Poznáte nejatraktivnější části Dolomit.

 

Turistika v atraktivním vysokohorském terénu. V maximální míře se využívají lanovky. Tento zájezd je vhodný i pro děti a mládež, které putování lehce zvládnou. Dolomity jsou prý nejhezčí stavbou světa. Ve skutečnosti byly Dolomity opravdu „postaveny“. Jsou to zkamenělé korálové útesy, které rostly na dně moře Tethys. Po poklesu moře z něj vystoupily nádherné bílé a majestátní hory, zvané též „bledé hory“, zcela odlišné od těch okolních hor. Dolomity díky své kráse byly zařazeny mezi Světové přírodní poklady UNESCO.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do italských Dolomit.

SEXTENSKÉ DOLOMITY – pěšky kolem Drei Zinnen. Východiště Misurina 1756 m. Mýtnou silnicí na chatu Auronzo 2320 m. Túra na chatu Lavaredo 2344 m a přes Paternsattel 2454 m na chatu Drei Zinnen 2405 m. Zpět na chatu Auronzo, 5 hodin. Poměrně pohodlný okruh okolo symbolu východních Dolomit Drei Zinnen. DREI ZINNEN – jeden z nejznámějších horských masivů na světě. Významný symbol Dolomit. Přesun do místa ubytování. CORVARA – malebné rekreační středisko položené přímo pod dolomitskými velikány. Místní obyvatelé „Ladinové“ zde udržují dávné tradice.

SKUPINA NUVOLAU – lanovkou ke skalnímu útvaru Cinque Torri 2255 m. Túra na chatu Averau 2413 m a dál na Nuvolau 2575 m. Zpět k chatě Averau a dál úbočím vrcholu Averau do sedla Falzarego 2105 m. CINQUE TORRI – seskupení mohutných skal vypadajících jako řada za sebou vyrovnaných věží nebo prstů. Válečné muzeum pod širým nebem. NUVOLAU – fantastické výhledy na masiv Tofany.

SELLA – východiště sedlo Pordoj 2239 m. Kabinovou lanovkou na Sas Pordoj 2950 m ve skupině Sella. Túra napříč skupinou Sella přes chatu Boé na chatu Franz Kostner 2541 m a k horní stanici lanovky. Kabinkovou lanovkou dolů do Corvary. Zdatní účastníci mohou jít přes vrchol Piz Boé. PIZ BOÉ 3152 m – nejlehčeji dostupná třítisícovka. SELLA – skupina pro své souvislé skalní stěny působí jako nedobytná pevnost. Panoramatický výhled na Marmoladu 3342 m, nejvyšší horu a královnu Dolomit.

GEISLER – východiště sedlo Gardena 2121 m. Lehká túra do oblasti romantických vápencových skalek. Nad loukami strmé skalní věže. S. CHRISTINA 1520 m – proslulé místo letní i zimní turistiky. Kabinkovou lanovkou do horské skupiny Geisler. Vycházka podle zdatnosti účastníků. V případě zájmu možnost dalšího výletu kabinkovou lanovkou na Seiser Alm 2005 m. Velká alpská louka se svými zvlněnými pahorky a ojedinělými ostrůvky stromů pod ostrými vápencovými štíty. Vycházka podle zdatnosti.

ÚDOLÍ GARDENY – údolím tří jazyků. Na značkách a ukazatelích tu najdete německé, italské a ladinské názvy. Většina obyvatel vesniček Wolkenstein, St. Christina a St. Ulrich ovšem žije a myslí ladinsky. Údolí Gardeny je vyhlášené především díky dřevořezbářství, což je tu patrné na každém kroku.

ROSENGARTEN – vydáte se po stopách krále trpaslíků Laurina a vodní panny z jezera Karersee. Východiště sedlo Karersee 1745 m. Sedačkovou lanovkou na chatu Paolina 2125 m. Úbočím masivu Rotwand na chatu Rosengartenhütte 2339 m. Dál přes hřeben na chatu Vaiolet 2243 m a k chatě Catinaccio 1946 m. Do rekreačního střediska Pera di Fassa pěšky nebo mikrobusy. ROSENGARTEN – proslulá je jeho každovečerní hra barev, kdy se jeho skály zbarví do celého spektra růžových odstínů. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

apartmány v rekreačním středisku Corvara 1550 m, dvoulůžkové ložnice.

Stravování:

k dispozici dobře vybavené kuchyňky. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • mýto na chatu Auronzo
  • 4x ubytování
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu nebo České Budějovice. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2019 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.