fbpx

WROCLAW A KRAKOW

NA ZAKÁZKU PRO SKUPINY

Poznávací zájezd do hlavního města Dolního Slezska Wroclawi, které je jedno z nejstarších a nejvýznamnějších polských měst. Leží na více než 12 ostrovech na řece Odře, které jsou spojeny 30 mosty. V roce 2016 se stalo Evropským hlavním městem kultury. Novou atraktivitou Wroclavi jsou trpaslíci. Dnes jich můžete nalézt několik desítek. Památky UNESCO najdete ve Věličce a Krakově.

Program

1. den: odjezd v ranních hodinách, dopoledne přesun do Polska. WROCLAW (Vratislav) – jedno z nejkrásnějších měst, které založil český kníže Vratislav. Právě zde bylo založeno biskupství. TRHOVÉ NÁMĚSTÍ – druhé největší náměstí v Polsku, k odpočinku zvou romantické hospůdky a kavárny. RADNICE – jedna z nejvýznamnějších ukázek gotické architektury ve střední a východní Evropě. KRÁLOVSKÝ PALÁC – v barokním paláci je umístěno národopisné a archeologické muzeum. KOSTEL SV. ALŽBĚTY – zajímavá gotická bazilika s vysokou věží. UNIVERZITA – Leopoldina hala. TUMSKÝ OSTROV – atraktivní oblast s mnoha památkami. Katedrála Jana Křtitele se vyznačuje směsicí slohů, gotický kostel Nejsvětější Panny Marie Na Písku. V podvečerních hodinách přesun do Krakowa.
2. den: WIELICZKA – historické centrum dobývání polské soli. Exkurze do solného dolu, který je jedním z nejstarších činných v Evropě. Důl je zapsán na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Možnost prohlídky podzemního muzea, sochy vytesané z kamenné soli, podzemní jezírko. KRAKOW – druhé největší turistické centrum v Polsku. Městské historické jádro je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. WAWEL – královský zámek. Možnost prohlídky reprezentačních komnat s průvodcem. Za prohlídku stojí katedrála sv. Stanislava včetně výstupu na věž. Zikmundova kaple je považována za vrcholné renesanční dílo v rámci celého Polska. Je také nazývána perlou renesance na sever od Alp. V kryptě je pochován i polský prezident Kaczynski s manželkou. RYNEK GLÓWNY – největší středověké náměstí ve střední Evropě. Tržnice Sukiennice, radniční věž.
V podvečerních hodinách odjezd, návrat ve 22.00 hodin.
Ubytování: hotel ve Věličce.
Stravování: snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 1x ubytování, 1x snídaně a průvodce.

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.