fbpx

ZA LEDOVÝM MUŽEM DO ŐTZTALU

Umhausen, Stuibenfall

Termín: 24.8. – 31.8. 2020

 

Číslo zájezdu: 400

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 11 950,- / 11 450,- Kč


Popis


Zájezd se slevovou kartou.

 

 

Zájezd se slevovou kartou se středně náročnou turistikou směřující do Ötztalských Alp. Z hlavního údolí budete moci každý den vyjet lanovkou do sousedství atraktivních třítisícovek a absolvovat túru přizpůsobenou vašim schopnostem. Karta Ötztal Card vám umožní objevovat nejen svět hor, v nichž v době kamenné žil muž z ledu Ötzi, ale též navštívit atraktivní termální lázně či vodní adrenalinový park.

Váš průvodce:

Jiří Tichý 

Program


odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Rakouska.

SÖLDEN – místní dopravou po vysokohorské silnici Gletscher-Hochalpenstraβe k lanovce na Schwarze Schneid, výjezd lanovkou a krátký výstup na panoramatickou plošinu 3340 m s výhledem na Wildspitze, návrat stejnou cestou. WILDSPITZE – druhá nejvyšší hora Rakouska, 3770 m. Odpoledne výjezd lanovkou LANGEGGBAHN do 2663 m a pěší sestup horskými loukami k horní stanici lanovky Giggijochbahn 2283 m, návrat lanovkou zpět do Söldenu.

UMHAUSEN – půldenní pěší túra okolo vodopádu po visutém mostě a atraktivních schodištích ke Gasthof Stuibenfall, možnost krácení při sestupu. STUIBENFALL – nejvyšší vodopád Tyrolska rozdělený do dvou strmých stupňů vysoký 159 m. Odpoledne návštěva GREIFVOGELPARK – letové ukázky dravců a sov a ÖTZI DORF – muzeum doby kamenné ukazující život v Ötziho době. AQUA DOME – Tirol Therme Längenfeld – návštěva termálních lázní s osmi bazény o teplotě až 36 0C.

OBERGURGL – kabinovou lanovkou k Hohe Mut Alm 2670 m, výhledy na 21 třítisícovek. Túra k ledovci Rotmoosferner, atraktivní sestup do údolí okolo vodopádu Rotmoos Wasserfall; možnost krácení lanovkou. HOCHGURGL – lanovkou k vyhlídkové restauraci Top Mountain Star, krátká vycházka na vrchol Wurmkogel 3082 m, sjezd lanovkou zpět. TOP MOUNTAIN MOTORCYCLE MUSEUM – muzeum na vysokohorské alpské silnici prezentující více než 230 motocyklů.

KÜHTAI – sedačkovou lanovkou do výšky 2311 m k Drei Seen Hütte, půldenní vysokohorská túra okolo tří horských jezer. Pro zdatné možnost výstupu na vrchol Gaiskogel 2820 m. Odpoledne lanovkou na Ochsengarten dolů do Ötz. Procházka kolem jezera Piburgersee s možností koupání.

SÖLDEN – místní dopravou po vysokohorské silnici Gletscher-Hochalpenstraβe k lanovce na Schwarze Schneid, výjezd lanovkou a krátký výstup na panoramatickou plošinu 3340 m s výhledem na Wildspitze, návrat stejnou cestou. WILDSPITZE – druhá nejvyšší hora Rakouska, 3770 m. Odtud půldenní vysokohorská túra do obce Vent (převažuje sestup). VENT – horská obec v údolí Venter Tal 1890 m.

Alternativně odpoledne výjezd lanovkou ze Söldenu LANGEGGBAHN do 2663 m a pěší sestup horskými loukami k horní stanici lanovky Giggijochbahn 2283 m, návrat lanovkou zpět do Söldenu.

VENT – sedačkovou lanovkou pod WILDES MANNLE 3019 m přechod na chatu BRESLAUER HÜTTE, alternativně URKUNDKOLM 3134 m, zpět lanovkou do obce Vent. Výhledy na WILDSPITZE.

AREA 47 – vodní adrenalinový park na řece Ötztaler Ache plný skluzavek a dalších vodních atrakcí. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně formou bufetu. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 590,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 5x ubytování
  • 5x snídaně
  • slevová karta Ötztal Card
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2019 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.