fbpx

ZA LEDOVÝM MUŽEM DO ŐTZTALU

Umhausen, Stuibenfall

Termín:  31. 7. – 6. 8. 2024 

 

Číslo zájezdu: 300

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 13 950,- Kč


Popis


Zájezd se slevovou kartou.

Zájezd se slevovou kartou se středně náročnou turistikou směřující do Ötztalských Alp. Z hlavního údolí budete moci každý den vyjet lanovkou do sousedství atraktivních třítisícovek a absolvovat túru přizpůsobenou vašim schopnostem. Karta Ötztal Card vám umožní objevovat nejen svět hor, v nichž v době kamenné žil muž z ledu Ötzi, ale též navštívit další atraktivity.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Program


Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Rakouska.

SÖLDEN – místní dopravou po vysokohorské silnici Gletscher-Hochalpenstraβe k lanovce na Schwarze Schneid, výjezd lanovkou a krátký výstup na panoramatickou plošinu 3340 m s výhledem na Wildspitze, návrat stejnou cestou. WILDSPITZE – druhá nejvyšší hora Rakouska, 3770 m. Odpoledne výjezd lanovkou LANGEGGBAHN do 2663 m a pěší sestup horskými loukami k horní stanici lanovky Giggijochbahn 2283 m, návrat lanovkou zpět do Söldenu. 

KÜHTAIsedačkovou lanovkou do výšky 2311 m k Drei Seen Hütte, půldenní vysokohorská túra okolo tří horských jezer. Pro zdatné možnost výstupu na vrchol Gaiskogel 2820 m. AREA 47 – vodní adrenalinový park na řece Ötztaler Ache plný skluzavek a dalších vodních atrakcí.

HOCHGURGL – lanovkou k vyhlídkové restauraci Top Mountain Star, krátká vycházka na vrchol Wurmkogel 3082 m, sjezd lanovkou zpět. TOP MOUNTAIN MOTORCYCLE MUSEUM – muzeum na vysokohorské alpské silnici prezentující více než 230 motocyklů. AQUA DOMETirol Therme Längenfeld – návštěva termálních lázní s osmi bazény o teplotě až 36 0C. 

SÖLDEN – lanovkou (není v ceně) Gaislachkogelbahn do výšky 3040 m, kruhové výhledy od vrcholového kříže 3056 m, návrat zpět do údolí lanovkou. Místní dopravou po vysokohorské silnici Gletscher-Hochalpenstraβe k lanovce Tiefenbach, výjezd lanovkou na panoramatickou vyhlídku Mutkogel 3250 m, sjezd lanovkou zpět do dolní stanice lanovky. Odtud půldenní vysokohorská túra do obce Vent (převažuje sestup). VENT – horská obec v údolí Venter Tal 1890 m. 

UMHAUSEN – půldenní pěší túra okolo vodopádu po visutém mostě a atraktivních schodištích ke Gasthof Stuibenfall, možnost krácení při sestupu. STUIBENFALL – nejvyšší vodopád Tyrolska rozdělený do dvou strmých stupňů vysoký 159 m. Odpoledne návštěva GREIFVOGELPARK – letové ukázky dravců a sov a ÖTZI DORF – muzeum doby kamenné ukazující život v Ötziho době. 

Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.  

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím,

příplatek za jednolůžkový pokoj na dotaz. 

 

Stravování:

snídaně formou bufetu,

možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 590,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 4x ubytování,
  • 4x snídaně,
  • slevová karta Ötztal Card,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 50,- Kč/den pro klienty do 70 let,
děti do 15 let 35 Kč/den,
senioři nad 70 let 85 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Pro skupiny nad 6 osob zajistíme svoz za příplatek: například  Liberec a Turnov, Trutnov  (250,- Kč/osoba/obě cesty).

Více informací o nástupních místech zde.

Naši klienti o tomto zájezdu říkají


Pan Jiří Tichý byl velice ochotný, přívětivý, znalý poměrů v této lokalitě. Vše dobře zorganizoval, připravil a vysvětlil. Byli jsme nadšeni, zvládli jsme vysokohorské výšlapy. Perfektní viditelnost jenom umocnila naše dojmy a zážitky. Zvláště v této nelehké době to byl pro nás odpočinek a relax. Jistě k tomu přispěla i bezva parta.

klient

Cenné byly také informace průvodce o místních skutečnostech a okolnostech, které klient nemůže očekávat a jen těžko by si je sám zjišťoval.

klient z Úpice

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.