fbpx

ŽENEVSKÉ JEZERO A MONT BLANC

geneva-6977937_1280

Termín: 10. 8.– 16. 8. 2024

 

Číslo zájezdu: 470

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 14 750,- Kč


Popis


Pod nejvyšší horu Evropy.

Ženevské jezero je největším alpským jezerem. Má tvar půlměsíce a ze dvou třetin je švýcarské, zbytek patří Francii. Jeho hladinu čeří parníky, plachetnice i ušlechtilé labutě. Na jeho březích se nachází mnoho malebných vesniček a historických měst. Jedním takovým je třeba městečko Vevey, které je centrem vinařství. Na východním břehu najdete středověký hrad Château de Chillon, jedno z nejnavštěvovanějších míst ve Švýcarsku. Terasovité vinice v okolních kopcích jsou známé jako Vaudská riviéra. Chamonix leží na úpatí Mont Blancu v nadmořské výšce 1035 metrů. Pyšní se úchvatným okolím se zelenými svahy údolí i věčně zasněženými vrcholy.

Váš průvodce:

Ivana Soukupová

Program


Odjezd ve večerních hodinách. Noční přesun do Švýcarska.

GRUYERES – pohádková podalpská vesnička obklopená kopci a zelenými loukami se středověkým hradem a malebným podhradím. Vesnička je proslulá výrobou nejoblíbenějšího druhu švýcarského sýra Gruyères, možnost návštěvy sýrárny. CAILLER – návštěva nejstarší a nejvyhlášenější čokoládovny Švýcarska vyrábějící čokoládu Cailler i dalších značek Nestlé. MORGES – město na břehu Ženevského jezera s nádherným výhledem na Alpy, vycházka starým městem k přístavišti jachet. ANNEMASSE – v podvečer dojezd na ubytování.

CHAMONIX – legendární francouzské letovisko. Grand Balcon Sud – Velký jižní balkón, turistická trasa s výhledy na celý masiv nejvyšší hory Evropy a Mont Blanc 4 810 m ozdobený výrazným klínem ledovce Glacier des Bossons. Odpoledne procházka centrem Chamonix. V podvečer YVOIRE – středověká vesnička zařazená na seznam nejkrásnějších vesnic Francie, je známa především svou květinovou výzdobou

ŽENEVA – třetí největší město Švýcarska stálo u zrodu Československa a je sídlem světových organizací. Prohlídka historického centra města, které je centrem švýcarského hodinářství. Procházka podél Ženevského jezera, kterému vévodí 140 metrů vysoký vodotrysk Jet d‘Eau. LAUSANNE – ve svazích nad Ženevským jezerem se rozprostírá město s malebným centrem, kterému dominuje katedrála. V podvečer ubytování nedaleko VEVEY.

LAVAUX – vinařská oblast s terasovitě upravenými svahy, vinná réva se zde pěstovala již v období starého Říma, dnes tato oblast zařazena na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Vesnička CULLY s malebnými uličkami, město LUTRY a odtud lodní výlet po Ženevském jezeře. VEVEY – letovisko nazývané také perla švýcarské Riviery, půvabné staré město a promenáda po břehu jezera se slavnou sochou Charlieho Chaplina, ale
také s památníkem Jana Palacha.

ROCHERS DE NAYE 2042 m – horskou ozubnicovou železnicí na vrchol s výhledy na Ženevské jezero a vrcholky Alp. MONTREUX – zbytek dne strávíte v turisticky oblíbeném městě ležícím na břehu jezera, které si oblíbily slavné osobnosti. Možnost návštěvy studia, ve kterém nahrávala skupina Queen. CHILLON – možná nejkrásnější i nejzachovalejší hrad ve Švýcarsku se zvedá přímo z vodní hladiny Ženevského jezera. Hrad sloužil jako děsivá věznice i honosné sídlo. Branami prošel mimo jiných i básník Byron, který má zde svůj podpis. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

2x hotel v Annemasse, 2x hotel ve Vevey, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství,

příplatek za jednolůžkový pokoj 4 200- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 4x ubytování,
  • 4x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 50,- Kč/den pro klienty do 70 let,
děti do 15 let 35 Kč/den,
senioři nad 70 let 85 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Pro skupiny nad 6 osob zajistíme svoz za příplatek: například  Liberec a Turnov, Trutnov  (250,- Kč/osoba/obě cesty).

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.