fbpx

ZLÍNSKO – KRAJ NEBÝVALÝCH KONTRASTŮ

Zlínsko zájezd

Termín: AKTUÁLNĚ NENÍ K DISPOZICI ŽÁDNÝ TERMÍN

 

Číslo zájezdu:

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 250,- Kč


Popis


Oblast frgálů a slivovice a mnoha památek.

Poznávací zájezd s lehkou turistikou na východní Moravu. Ojedinělý funkcionalismus Zlína, valašské dřevěnice a honosný zámek ve Vizovicích. Město Zlín se vám představí jako ojedinělý urbanistický celek, který navštěvují lidé z celého světa. Hned za nejbližšími kopci se ale ocitnete uprostřed přírody Bílých Karpat. Najdete tu známé lázně Luhačovice, překrásné hrady a zámky i slivovicí vonící Vizovice se slavnou likérkou.

Váš průvodce:

Jan Hoška

Program


Odjezd v ranních hodinách. Přesun na jihovýchodní Moravu. HOSTÝN – významné mariánské poutní místo, bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Jurkovičova křížová cesta. Na nejvyšším vrcholu rozhledna. Vycházka. LUKOV – vycházka na zříceninu hradu a na rozhlednu Svatojánku. ŠTÍPA – mariánské poutní místo. Poutní chrám Narození P. Marie.

VIZOVICE – zámek je národní kulturní památkou, prohlídka zajímavých interiérů, expozice o historii bydlení a pálení slivovice. Vycházka zámeckým parkem ve francouzském a anglickém stylu.  DESTILERIE RUDOLF JELÍNEK – exkurze včetně ochutnávky do výrobny známých destilátů.  JASENNÁ – Mikuláštíkovo fojtstvídřevěný patrový roubený dům s pavlačí je nejlépe dochovanou stavbou svého druhu na Valašsku. HORNÍ LIDEČ – prohlídka mechanického betlému.

LESNÍ HŘBITOV– hrob Tomáše Bati. Vycházka přírodním parkem.  ZLÍN * MRAKODRAP – národní kulturní památka, bývalé správní centrum obuvnické firmy Baťa, střecha dnes slouží jako vyhlídková terasa. 14I15 BAŤŮV INSTITUT – významné budovy, Muzeum jihovýchodní Moravy, Obuvnické muzeum. DRŽKOVÁ – muzeum dřevěného porcelánu. KAŠAVA – křížová cesta

LUHAČOVICE – nejznámější a nejnavštěvovanější moravské lázně s léčivými minerálními prameny. Přírodní prostředí Luhačovic inspirovalo architekta Dušana Jurkoviče k vytvoření zcela unikátního souboru staveb ve stylu lidové secese. UHERSKÝ BROD – dominikánský klášter s možností prohlídky. Spatříte i legendami opředený obraz Černé madony v byzantském stylu, který byl již ve středověku uctívaný věřícími. KUNOVICE – můžete se podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží Kunovice. Prohlédnete si bývalý vládní letoun TU-154, takzvaný Naganský expres, na jehož palubě slavili čeští hokejisté v roce 1998 olympijské zlato. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel Garni*** ve Zlíně, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně formou bufetových stolů. Možnost doobjednání večeří za celkovou cenu 450,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 10,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Nástupní místa bez příplatku – Nová Paka, Stará Paka, Jičín, Lázně Bělohrad, Hořice, Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl a Svitavy. Po dohodě přidáme nástupní místo po trase.

Nástupní místa (svozy) za příplatek – Praha, Mladá Boleslav a další.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.