fbpx

Květinový koberec Brusel: hlavní náměstí pokryjí tisíce květů

Jednou za dva roky se umělci pokusí na hlavním bruselském náměstí Grande Place o svým způsobem ojedinělou věc. Pokryjí totiž takřka celé náměstí 600 000 begónií a jiřin, které vytvářejí pospolu neskutečný obraz prolínající se různými barvami a útvary. Velikost tohoto díla je obvykle 75 metrů na 25 metrů a podílí se na něm více jak stovka lidí.

Brusel – Květinový-koberec (Belgie)


Květinový koberec tvoří Belgičané už od roku 1971, a to po vzoru menších belgických měst. Květinový koberec tak můžeme obdivovat i ve městech, jako jsou Gent, Bruggy nebo Antverpy. Zde však tento zvyk nedosahuje takových rozměrů a nenajdete zde takovou atmosféru. Po roce 1986 se však koná každé dva roky, a to kolem poloviny srpna. Tato krása však není věčná a nevydrží zde ani týden, kdy begonie začnou uvadat.

Květinový koberec v Bruselu na náměstí Grand Place (Belgie)

Na dílo o rozloze 1800 metrů je samozřejmě nejlepší pohled z výšky, my například doporučujeme balkon historické radnice. Ta bývá pro tuto příležitost zpřístupněná veřejnosti. Květiny se zde skládají již bez lístků, aby nenarušovaly barevné křivky mozaiky, která leží v kontrastu s gotickými štíty měšťanských domů.

Květinový koberec v Bruselu v parku miniatur Mini-Europe (Belgie)

Náměstí Grande Place je však úchvatné už samo o sobě. V anketách bývá často označováno za nejkrásnější náměstí Evropy. Také proto roku 1998 bylo připsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V Belgii však můžete obdivovat další věci. Od výborné čokolády přes místa propletená romantickými říčními kanály po majestátní katedrály.

Radnice na Grand Place v Bruselu (Belgie)

Pokud vás tato akce zaujala, můžete se podívat na poznávací zájezd do Bruselu s účastí na této akci.

0 0 hlasů
Article Rating
Posílat reakce na email
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.