fbpx

NEJVYHLEDÁVANĚJŠÍ PAMÁTKY POLSKA

Krakow

ZÁJEZD NAJDETE POD NOVÝM NAZVEM:

KRAKOW, WIELICZKA A PAMÁTKY POLSKA


Prověřený program v novém kabátě. Procestujte to, co nikdy předtím s CK HOŠKA TOUR.

Popis


Putování za papežem Janem Pavlem II.
Památky UNESCO.

Poznávací zájezd do Malopolska, které je nejmalebnější a nejrozmanitější oblastí v srdci střední Evropy, díky oblíbeným místům, jako jsou Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Krakow s Wieliczkou a Šlak Orlích hnízd. Krakovský Wawel je duchovním a historickým jádrem celého národa. I romantický Ojcowský národní park a Jasná Góra v Czestochowe jsou častým cílem návštěvníků z celého světa.

Váš průvodce:

Jana Konířová

Program


Odjezd v ranních hodinách. Přesun do Polska. WADOWICE – rodiště papeže Jana Pavla II., prohlídka muzea. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku. Památka kulturního dědictví UNESCO. Vycházka po křížové cestě. WIELICZKA – historické centrum dobývání polské soli. Exkurze do solného dolu, který je jedním z nejstarších činných v Evropě. Důl je zapsán na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Možnost prohlídky i podzemního muzea, sochy vytesané z kamenné soli, podzemní jezírko.

KRAKOW – druhé největší turistické centrum v Polsku. Městské historické jádro je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. WAWEL – královský zámek. Možnost prohlídky reprezentačních komnat s průvodcem. Za prohlídku stojí katedrála sv. Stanislava včetně výstupu na věž. Zikmundova kaple je považována za vrcholné renesanční dílo v rámci celého Polska. Je také nazývána perlou renesance na sever od Alp. V kryptě je pochován i polský prezident Kaczynski s manželkou. RYNEK GLÓWNY – největší středověké náměstí ve střední Evropě. Tržnice Sukiennice, radniční věž. OJCOWSKÝ NÁRODNÍ PARK – vycházka malebnou oblastí s vápencovými skalami různých tvarů. Nejslavnější skálou je Herkulův kyj. OJCÓW – zřícenina středověkého hradu.

ŠLAKEM ORLÍCH HNÍZD – putování zajímavou krajinou mezi Krakovem a Čenstochovou. Uvidíte spoustu přírodních i historických památek. OGRODZIENIEC – jeden z nejmalebnějších a nejrozsáhlejších hradů na trase Orlích hnízd. MIRÓW – zřícenina hradu na skalním hřebeni. BOBOLICE – vycházka na nově opravený královský hrad. OLSZTYN – poslední „orlí hnízdo“, vycházka na rozsáhlou zříceninu hradu. CZESTOCHOWA – možnost účasti na večerní mši na Jasné Góře.

CZESTOCHOWA – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. JASNÁ GÓRA – klášter a gotický kostel, zázračný obraz Černé Madony. Papežský sál s cyklem nástěnných textilií ze života sv. Otce Jana Pavla II. Na hradbách je křížová cesta, muzea zdarma. OZMUCHÓV a PACZKÓW – krátké zastávky v historických městech. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

2x hotel Wieliczka, 1x hotel Czestochowa, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Večeře individuálně v hotelových restauracích.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové). Cestou tam možnost nástupu na trase přes Olomouc. Klientům z Prahy, Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.